Duyurular 2012-2013 İlköğretim Haftası Kutlama Programı ve Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılış Programı

2012-2013 İlköğretim Haftası Kutlama Programı ve Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılış Programı

2012-2013 İlköğretim Haftası Kutlama Programı ve Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılış Programı (17 – 21 Eylül 2012)

 

17 EYLÜL 2012 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 09,00 DA VİLAYET ÖNÜNDE YAPILACAK OLAN İLKÖĞRETİM HAFTASI ÇELENK SUNMA TÖRENİNDE  GÖREV  ALACAKLAR

1-Sunucu: Zeki GÜVEN    Müzik Öğretmeni H.Dereköylü And.Güzel Sanatlar Lis.

2-Tören Alanı Sorumluları: Erver TARHAN    Beden Eğitim Öğretmeni  Namık Kemal Ortaokulu Hüdayi TÜRKÖZ    Beden Eğitim Öğretmeni Gazi İÖO

3-Bayrak ve  Flamalarla törene katılacak okullar: Sevil Kaynak İlkokulu  Okul Müdürü + 5 Öğretmen + 10 Öğrenci (Kız – Erkek Karışık) Merkezefendi İlkokulu  Okul Müdürü + 5 Öğretmen + 10 Öğrenci (Kız – Erkek Karışık) Gazi İlkokulu    Okul Müdürü + 5 Öğretmen + 10 Öğrenci (Kız – Erkek Karışık) Müftü Ahmet Hulusi İlkokulu Okul Müdürü + 5 Öğretmen + 10 Öğrenci (Kız – Erkek Karışık) 19 Mayıs İlkokulu   Okul Müdürü + 5 Öğretmen + 10 Öğrenci (Kız – Erkek Karışık) Hacı Hasanali Kömürcüoğlu OO  Okul Müdürü + 5 Öğretmen + 10 Öğrenci (Kız – Erkek Karışık) Arif Yalınkaya Ortaokulu  Okul Müdürü + 5 Öğretmen + 10 Öğrenci (Kız – Erkek Karışık) Hacı Halil Bektaş Ortaokulu  Okul Müdürü + 5 Öğretmen + 10 Öğrenci (Kız – Erkek Karışık) Hürriyet Ortaokulu   Okul Müdürü + 5 Öğretmen + 10 Öğrenci (Kız – Erkek Karışık) Namık Kemal Ortaokulu  Okul Müdürü + 5 Öğretmen + 10 Öğrenci (Kız – Erkek Karışık)

4- İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Sebahattin AKGÜL iki öğretmenle birlikte çelenk sunacaktır.

5-Merkez ilçe Denizli Belediyesi sınırları içerisindeki tüm ilkokul ve ortaokul müdürleri çelenk sunma törenine katılacaklardır.

6- Çelenk Sunma Töreninde Belediye Bandosu hazır bulundurulacaktır.

7- Valilik Törenindeki Ses Düzeni  ve kürsü Valilik Özel Kalem Müdürlüğünce temin edilecektir.

8- Sağlık Müdürlüğünce bir Ambulans hazır bulundurulacaktır.

9- İl Emniyet Müdürlüğünce gerekli güvenlik önlemleri alınacaktır.

 

 

 

 

17 EYLÜL 2012 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 11,30 DA BAŞBAKANIMIZ  SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN VE MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ÖMER DİNÇER İNDE KATILACAĞI 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLANGICI VE CEDİDE ABALIOĞLU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ AÇILIŞINDA GÖREV ALACAKLAR

1-Sunucu ve İstiklal Marşı Okutmanı: Zeki GÜVEN   Müzik Öğretmeni Hakkı Dereköylü And.Güzel Sanatlar Lisesi Sibel AYGÖREN  Türkçe Öğretmeni Aşağışamlı Ksb. İlkokulu Nazire DURMUŞ  Türkçe Öğretmeni Kınıklı Denizli Basma Boya Ortaokulu

2-Sorumlu Beden eğitimi Öğretmenleri: Enver TARHAN  Beden Eğitimi Öğretmeni Namık Kemal OO.(Tören Komutanı) Sadık SAYIM   Beden Eğitimi Öğretmeni Orhan Abalıoğlu End.Mes.Lisesi Mustafa KOCATÜRK Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Recep ZEREN  Beden Eğitimi Öğretmeni Cedide Abalıoğlu And.İ.Hatip Lisesi

3-Okulda yapılacak programa Bayrak –Flama ve okul müdürü+ öğretmenler ve  bir grup öğrenci ile katılacak okullar: Dentaş İlkokulu, Vakıfbank İlkokulu, Sevindik Ortaokulu, Ahmet Gökşin İlkokulu, Akhan Ortaokulu,  Hulusi Kulaklı Ortaokulu, Musa-Hatice Çelikkol Ortaokulu, Tevfik Fikret Kaya Ortaokulu, Toki Ortaokulu, Pakize Suzan Özkardeş İlkokulu, Denizli Sağlık Meslek Lisesi, Anafartalar Lisesi,  Yardımsevenler Derneği ilkokulu, Güzelköy Mehmet Tunç İlkokulu, Hacı Serpil Kabaklıoğlu Ortaokulu, Hasan Başkan Ortaokulu,Irlıganlı Şehit Piyade Onbaşı Bayram Güzel Ortaokulu, İsmail Uslu İlkokulu.Cumhuriyet Anadolu Lisesi,Denizli Ticaret Meslek Lisesi,Hacı İbrahim Cin Ortaokulu,Ahmet Nuri Erikoğlu İlkokulu, Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu,Adil Demireren M.Musoğlu İlkokulundan Öğrencilerin taşıma işlemleri  okul idarelerince organize edilecektir. Saat 10.30 itibariyle tüm öğrenci ve öğretmenler yerlerini almış olacaklardır.

4-İlimiz merkezindeki tüm İmam Hatip Ortaokullarından  ve Denizli (Gümüşler) Anadolu İmam Hatip Lisesinden birer grup öğrenci ve öğretmen, bayrak ve flamaları ile birlikte hazır bulunacaktır. Öğrencilerin taşıma işlemleri  okul idarelerince organize edilecektir. Saat 10.30 itibariyle tüm öğrenci ve öğretmenler yerlerini almış olacaklardır.

5- Hayırseverin daha önceden eğitime kazandırdığı; Orhan Abalıoğlu Endüstri Meslek Lisesinden okul müdürü, çok sayıda öğretmen ve bir grup öğrenci, Abalıoğlu Yem Sanayi Ortaokulundan okul müdürü, öğretmenler ve bir grup öğrenci Cafer Sadık Abalıoğlu Ortaokulundan okul müdürü, öğretmenler ve bir grup öğrenci Zaferiye Abalıoğlu İlkokulundan okul müdürü, öğretmenler ve bir grup öğrenci ve bayrak + flamaları ile hazır bulunacaktır.

6-Ses düzeni ve kürsü  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından temin edilecektir.

7- Açılış proğramına  merkez ilçedeki  tüm okul müdürleri mutlaka katılacaktır.

8-Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde  yapılacak açılış için Belediye Bandosu Hazır bulunacaktır.

 

MAKAM ZİYARETLERİ 18 Eylül 2012 tarihinde Saat 13.30 da :  İl Milli Eğitim Müdürlüğü  Makamına  Saadet Erikoğlu İlkokulundan 3 öğrenci+ 2 idareci ile makam ziyareti yapacaklardır.

18 Eylül 2012 tarihinde Saat 14.00 da : Valilik Makamına                Denizli Ticaret Borsası İlkokulundan  3 öğrenci+ 2 idareci ile, Garnizon Komutanlığına     Hürriyet  ortaokulu  3 öğrenci+ 2 idareci ile, Belediye Başkanlığına         Sevindik Ortaokulundan 3 öğrenci+ 2 idareci ile makam ziyaretleri yapacaklardır.

DİĞER FAALİYETLER     1- Yazılı ve görsel basında İlköğretim Haftasının önemi ile ilgili programlar yapılacaktır.

2- Denizli deki okul yaptıran hayırseverlerle ilgili hazırlanan programın yazılı ve görsel basında yer alması sağlanacaktır.   

3- Hafta süresince çevrede bulunan hayırsever vatandaşların ve Milli Eğitim Vakfı tarafından Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklar ve ekonomik koşulları yetersiz olan öğrencilere hikaye kitabı, roman, defter, kalem, çanta, ve okul kıyafeti gibi yardımların yapılmasına çalışılacaktır.     

 4- Okul öncesi Eğitim ve çocuğa kazandırdıkları, okul öncesinin önemini ve ilkelerini belirten el broşürleri hazırlanarak öğrenci velileri aydınlatılacaktır.

5- İlkokullara yeni kayıt yaptıran veya devam eden öğrencilerimizin  başarılı bir okul hayatı için  “Okula Başlıyorum” broşürleri hazırlanarak  kamuoyu aydınlatılacaktır.

6-  İlkokul ve ortaokullarda  günün anlam ve önemine uygun etkinlikleri Hafta boyunca devam          edeceklerdir.   Okul yönetimleri İlköğretim Haftası süresince imkanlar ölçüsünde aşağıdaki çalışmalara            yer vereceklerdir.

1- İlköğretim haftası süresince öğrencilere yönelik (İlkokul  nedir, okuma yazmanın önemi, okur- yazar olmanın bireye ve ülkeye katkısı vb. konularda) panel, konferans, söyleşi gibi etkinliklerin düzenlenmesi.

2- Öğrenciler tarafından haftanın amacına uygun olarak afiş, pankart, poster, resim ve broşürlerin hazırlanması, ilköğretim haftası  ile ilgili şiir, kompozisyon vb. yarışmaların yapılarak dereceye giren eserlerin okulun uygun yerlerinde sergilenmesi.

3- Okulun bahçesinin uygun olması durumunda yerel yönetimlerin desteği sağlanarak yetenekli öğrencilerin de katılımı ile müzik şölenin yapılması.

4- Öğrencilerin okula başladıkları gün neler hissettiklerini, duygu ve düşüncelerini aktarabilecekleri özel bir defterin ilköğretim haftasının ilk günüden itibaren okul girişinde bulundurulması sağlanacaktır. Sergilenmeye uygun bulunan mesajlar okul panolarında sergilenecektir.

5- Bir önceki öğretim yılında dereceye giren başarılı öğrenciler ile önceki yıllarda mezun olmuş başarılı  kişilerin - varsa çevrede okul yaptırmış, eğitime katkı sağlamış yardımsever vatandaşların- açılış törenine davet edilerek konuşmacı olarak katılımlarının sağlanması. 

 

 Yayın:14.09.2012 - Güncelleme:14.09.2012 - 10:13 - Görüntülenme:2821