DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açık Öğretim Okullarına Kayıtlar Başladı

Açık öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açıköğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başlamış olup, başvurular ilimiz geneli tüm Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde bulunan irtibat bürolarınca alınacaktır. Düz Açık Lise ve Ortaokul kayıtları için Merkezefendi İlçesi kayıt merkezi Saltak caddesindeki Açık Lise Hizmet binası, Pamukkale İlçesi kayıt merkezi ise Halk Eğitim Merkezi (Denizli Lisesi bahçesinde)’ dir.
Açık Öğretim Okullarına Kayıtlar Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu olmak üzere 4 okul türü bulunmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut  Oğuz  Merkezefendi İlçe kayıt bürosunu ziyaret etti. Ziyaretinde gerek kayıt için gerekse diplomalarını almak için gelen öğrencilerimizle yakından ilgilenerek açıklamalarda bulundu;

“Okumanın yaşı yok sevgili arkadaşlar. Bizler dahil açık öğretimin sağladığı olanaklardan yararlanıyoruz. Tüm çalışanlar, kamu olsun, özel sektör olsun bu hizmetlerden yararlanarak eğitim seviyesini yükseltmeye çalışıyor. Bu da yurdumuzda eğitim seviyesinin yükselmesine vesile oluyor. Buradan tüm öğrencilerimize duyuralım, Açık Ortaokulu yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 12 Eylül 2014 tarihine kadar yapılacak. Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki  Açık Öğretim lisesi yeni kayıtları ise 1-12 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak, Mesleki   Açık Öğretim Kayıt yenileme işlemleri ise 1-26 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu okullarda ülkemiz geneli üç milyonun üzerinde öğrencinin kaydı bulunuyor. Bu okullar çeşitli sebeplerle öğretimlerini tamamlayamamış veya örgün öğretim okullarına devam edemeyen öğrenciler için önemli bir fırsat sunuyor. Bu okullar sayesinde, evinden dışarı çıkamayan engelli vatandaşlar, cezaevindeki vatandaşlar gibi toplumun dezavantajlı kesimi de eğitim fırsatlarından yararlanma imkanı bulmaktadır. Ben bu vesile ile burada halkımıza hizmet veren değerli arkadaşlarıma çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi. Diploma almaya hak kazanan Emine Yalçın’a diplomasını takdim ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu ve binadan ayrıldı. 

Her okul türünün kendine özgü eğitim ve sınav sistemi bulunmakta olup Açık Öğretim Okullarında eğitimlerine devam etmek isteyenlerin bilgi almak, kayıt yaptırmak ve kayıtlarını yeniletmek için kendilerine en yakın Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim veren lise müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün http://hbogm.meb.gov.tr/ sitesi başta olmak üzere: 

1-Açık Öğretim Ortaokulu için: http://aio.meb.gov.tr/

2- Açık Öğretim Lisesi için : http://www.aol.meb.gov.tr/ana-sayfa.asp

3-Mesleki Açık Öğretim Lisesi İçin:  http://maol.meb.gov.tr/

İnternet adreslerinden ayrıntılı bilgi alınabilir.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.