DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor

  Denizli Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor
Denizli Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor

    İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda tüm ilçe millî eğitim müdürlerinin katıldığı yeni eğitim öğretim yılına hazırlık toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında, Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik, Şube Müdürleri Fikret Sarısoy, İlhami Taylan’ın katılımları ile yapıldı.

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ilçe müdürlerine yeni eğitim öğretim yılının başlaması sebebiyle işlerin daha da yoğunlaşacağını anımsatarak şöyle devam etti:

     “Sizlerden ricam ilçenizin eğitimle ilgili güncel bilgileri her zaman yanınızda bulundurmanız ve bu bilgilere hakim olmalısınız, ilçenizin genel durumuyla ilgili suallere hemen cevap verebilmelisiniz. Okullarımızı zaman zaman ziyaret ediyorum. Bazı ufak tefek aksaklıkların ivedilikle çözüldüğünü görüyorum. 8 Eylül’de uyum eğitimi için, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarına yeni başlayacaklar okullarda olacak. Sizlerden istirhamım sizlerin de ilçenizdeki okulları gezerek durumlarını incelemeniz ve eğitim öğretime hazır hale gelmesini sağlamanızdır. Miadı dolmuş sıraları değiştirelim bu konuda sizlere yardımcı olacağız.

      Asıl azami gayret göstereceğimiz konu çocuklarımızın başarısı nasıl arttırılır, öğretmen, veli, işbirliği nasıl tesis edilir. Bu konularda okullara rehberlik etmeniz gerekiyor. TEOG sonucu kayıtlar başladı, okullardaki boş kontenjanlara çocuklarımızı yönlendirin, boş kontenjan kalmasın. Denizli olarak konumumuz çok iyi ama daha iyisi neden olmasın. Eski bazı okul binalarını birtakım tadilatlardan sonra anaokuluna çeviriyoruz. Bu, model olan Denizli’mizde ve tüm ilçelerde yaygınlaşacak, eski binalarımız mükemmel hale gelecek. Yeni yaptığımız okul binalarımız zaten harika.

     İlçelerinizde başarıyı arttırmak için çok çalışın ve aranızda tatlı bir rekabet oluşturun. Sizlere başarılar diliyorum.”

     Daha sonra toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 01/08/2013 tarih ve  140/1975143 sayılı  genelge doğrultusunda, İlimiz Merkez ve  ilçelerinde 2014-2015 eğitim-öğretim yılında Taşımalı Ortaöğretim ve Özel Eğitim Öğrencilerinin taşınması  Uygulamasına alınacak okulların tespiti için toplanmış olup, aşağıda belirtilen kararları almıştır.

    İlçe Taşımalı Ortaöğretim Plânlama Komisyonlarından gelen raporlar incelenerek, Taşımalı  Ortaöğretim  genelgesi gereği ve Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 22/07/2014 tarih ve 140/3092650 sayılı yazısının incelenmesi; 

    1-İlçelerin Taşımalı Ortaöğretim ve Özel Eğitim Öğrencilerinin taşınması  planlamalarının incelenmesine, genelge hükümlerine uymayan, öğrencisi taşınan okul, yerleşim birimi ile taşıma merkezi okulların uygulama kapsamından çıkartılmasına.

    2- Başka İl ve İlçedeki merkez ortaöğretim okul/kurumuna taşınacak öğrencilerin planlamasını kontrol etmek, gerekli koordinasyonu sağlamak.

 

                                                                                                                    

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.