DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Ders ve EBA V Sınıf Eğitimleri

     26-27 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul’da yapılan İl Milli Eğitim Müdürleri toplantısında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI tarafından EBA Ders ve EBA V Sınıf Uygulamalarının her ortamda tanıtılması konusunda kesin talimat verilmiştir. Bu kapsamda Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından daha önce planlaması yapılan aşağıdaki iki faaliyetle ilgili bilgilendirmenin okullarımıza ivedilikle duyurulması önem arz etmektedir.

     1-2016 Yılı hizmetiçi eğitim faaliyetleri yayınlanmış olup MEBBİS Modülü üzerinden başvuruya açılmıştır. Bu faaliyet içerisinde yer alan 2016000009 faaliyet numaralı ´Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitimi´ İl Koordinatörleri, Fatih Projesi Eğitmenleri ve Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevini yürüten öğretmenler (Şu an görevde olan ve ikinci dönem görev talep edecekler) için ayrılmıştır. Eğitim uzaktan eğitim faaliyeti olup içerisinde; Eğitimde Teknoloji kullanımı, EBA Ders ve EBA V Sınıf Eğitimleri bulunmaktadır. Daha önce yüzyüze ESY eğitici eğitimini tamamlamış olan eğitmenlerimiz dahil olmak üzere, il koordinatörleri, eğitmenler ve BT rehberlik görevi yürüten tüm öğretmenlerin başvurması önem arz etmektedir. Son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’ dır. Bu eğitimin kontenjanı 5.000 kişidir.

     2-Yine Aynı şekilde 2016000008 faaliyet numaralı ´Bilinçli Güvenli İnternet Kullanımı´ eğitimi de başvuruya açık olup bu eğitimin de son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’ dır. Bu eğitimler 1. Faz okullarda görev yapan öğretmenler öncelikli olmak üzere tüm öğretmenlere açıktır. Bu eğitim de bir uzaktan eğitim faaliyeti olup kontenjanı 10.000 kişidir.

     Her iki eğitim de uzaktan eğitim faaliyeti olup başlama tarihi 18 Ocak 2016’dır. Genel olarak uzaktan eğitimlerle ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Tüm okullarımıza duyurulması önem arz etmektedir.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.