DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Portalı ve E-İçeriklerin Kullanım Toplantısı

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eğitim hizmetleri koordinatörlüğü tarafından yapılan incelemeler sonucunda; Fatih Projesi donanımlarının kurulu olduğu okullarda görev yapan öğretmenlere EBA’da (http://www.eba.gov.tr) bulunan güncel etkileşimli tahta ve mobil içeriklerin, eğitimde etkin kullanımını sağlamak üzere, sürekli rehberlik yapılmasının ve yapılan çalışmaların takip edilmesinin gerekli olduğu sonucuna varılmıştır.

 Bu bağlamda; Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri (Okul Formatörü)  tarafından, proje donanımlarının kurulu olduğu okullardaki tüm öğretmenlere yönelik “EBA Portalı ve E-İçeriklerin Kullanımı” konusunda bilgilendirme toplantısı yapılması gerekmektedir. Yapılan bilgilendirme toplantısında “Ek-1 Branşlara Göre Eba İçerikleri” tüm öğretmenlere mutlaka anlatılmalı ve ilgili dosya tüm öğretmenlerle paylaşılmalıdır. Toplantı bitiminde “Ek-2 Faaliyet Kontrol Listesi” doldurularak okul BT Rehber Öğretmeni ve Okul Müdürü tarafından imzalandıktan sonra en geç 22.12.2014 tarihine kadar üst yazı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri birimine gönderilmesi gerekmektedir.

Not: Okul idaresi tüm öğretmenlerin toplantıya katılımını mutlaka sağlamalıdır. Toplantılar mümkün olduğunca öğretmenlerin derslerini aksatmayacak şekilde, gruplar halinde farklı günlerde de yapılabilir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sırakapılar Mah. Saltak Caddesi No 76 Denizli - 0 258 265 55 54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.