DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İİMEK, Valimiz Hasan Karahan Başkanlığında Toplandı

İİMEK, Valimiz Hasan Karahan Başkanlığında Toplandı

 

İlimizin işgücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla yerel düzeyde politikalar oluşturmak, plan yapmak ve kararlar almak, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve önerilerde bulunmak amacıyla düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) 2017 yılı 4. toplantısı gerçekleştirildi.

 

Valimiz Hasan Karahan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, GEKA Genel Sekreter V. Özgür Akdoğan ve Kurulun diğer üyeleri katıldı.

 

İstihdamın artırılması, çalışma hayatındaki sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, işgücü piyasası verileriyle İŞKUR’un faaliyetleri hakkında Kurul üyelerini bilgilendirdi.

 

 

Toplantıda; mesleki eğitim, işgücü ve istihdam ile il düzeyinde istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler konularında kurul üyelerinin görüş önerileri alındı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sırakapılar Mah. Saltak Caddesi No 76 Denizli - 0 258 265 55 54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.