DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB ADSL Hattı Bulunan Okullarda MEB Sertifikası Yüklenmesi

Başkanlığımız bilgi güvenliği kapsamında, bilginin gizlilik, erişilebilirlik ve bütünlük özelliklerini muhafaza etmeye, bilginin geçtiği platformların, nasıl koruma altına alacağına dair çözümler üretmektedir. Gerçekleşmesi olası tehditlere karşı, iç ağdaki trafiği ve internet trafiğini sağlıklı yönetebilmek için güvenlik politikaları uygulanmaktadır. Başkanlığımız tarafından erişim hizmeti verdiğimiz tüm kesimler için, güvenli ve kesintisiz ağ hizmetini sağlamak, öncelikli amaçlarımızdandır.

        Bu amaç doğrultusunda, okul ve kurumlarımızın güvenli internete daha sağlıklı erişebilmeleri için MEB sertifikası hazırlanmıştır. Eğitimde Fatih Projesi kapsamında VPN hattı bulunan okullardaki akıllı tahta ve tabletlere otomatik sertifika yüklemesi yapılacaktır. Diğer okul ve kurumlarımız ise internet erişimi bulunan tüm cihazlarına http://sertifika.meb.gov.tr adresinde yer alan, MEB Sertifikasını yüklemeleri gerekmektedir.

           Söz konusu adreste, cihazların işletim sistemleri türlerine göre sertifika yükleme rehberleri de bulunmaktadır. Cihazların türüne göre ilgili rehber incelendikten sonra kurulum işlemin yapılması önem arz etmektedir.

 

        “Https” sitelerine erişimde, gizlilik uyarısı almamak ve güvenli internet erişimi sağlamak için, yukarıda belirtilen sertifika yükleme işleminin 15 Nisan 2016 tarihine kadar MEB hattı bulunan okul ve kurumlarda tamamlanması gerekmektedir.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.