DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Heyecanı Başladı

Okul Heyecanı Başladı
Okul Heyecanı Başladı

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı 15 Eylül 2014 Pazartesi başlıyor. Okul Öncesi ,1. Sınıf ile Ortaokulların 5. Sınıf ve İmam Hatip Ortaokulların 5. Sınıf öğrencilerin Okula Uyum Programı 8 Eylül İtibari ile bugün başlıyor. İlimizdeki tüm Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokullar ile İmam Hatip Ortaokulları bugün adeta eğitim öğretime öğretmenlerimiz ile birlikte başlamış bulunmaktadır.

 

Ortaokul 5. sınıf öğrencileri, yeni eğitim öğretim yılının başlama tarihinden bir hafta önce okula başlayacak. Bu kapsamda, ortaokula yeni başlayacakların uyum eğitimi, bugünden başlayıp 12 Eylül´e kadar sürecek. Birinci kanaat dönemi ise 15 Eylül 2014 Pazartesi başlayacak. Okul öncesi ve ilkokul l.sınıf öğrencilerinin, alışkın olduğu ev ortamından ayrılarak değişik özellikler taşıyan okul ortamına geçişlerinde okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, oyun, drama ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımalarını sağlamak amacıyla 2006-2007 eğitim ve öğretim yılından itibaren okullar açılmadan bir hafta önce uyum programı uygulaması yapılıyor.

 

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz 2014-2015 eğitim öğretim yılında kapılarını ilk defa öğrencilere açan Adalet İlkokuluna Uyum Programı kapsamında ziyarette bulundu.

 

Millî Eğitim Müdür Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında; “15 Eylül 2014 günü itibari ile 2014-2015 eğitim öğretim yılına başlayacağız. Bu tarihten bir hafta önce okul öncesi, ilkokul 1. Sınıf, ortaokul 1. Sınıf ve imam hatip ortaokulu 1. Sınıf öğrencilerimizi uyum programına alıyoruz.  Uyum programı ile yavrularımızın yeni okul hayatlarına başlarken, eğitim ortamlarını tanıtmak, arkadaşları ve öğretmenleri kaynaşmalarını sağlamak, okullarını tanımaları, herhangi bir sıkıntıları olduğunda nereye müracaat edecekleri konularında bilgilendirmek hedeflenmektedir. Eğitim öğretimde başarıya her zaman bizi takip eden, denetleyen ve çocuklarımızın arkasında olan siz değerli velilerimizle ulaşıyoruz. Güzel destekleriniz, olumlu ve yapıcı katkılarınızdan dolayı şahsım ve kurumum adına sizlere teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

 

Eğitim öğretim her geçen gün zorlaşıyor. Nüfus ve ihtiyaçlar artıyor. Biz bunlarla yarışıyoruz. Denizli eğitim alanında çağ atlayan illerden bir tanesi. 2023 Türkiye’sinde işte Denizli diyebileceğimiz bir çaba içerisindeyiz. Bu çalışmalarımızı siz değerli velilerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla yürütüyoruz.

 

Adalet İlkokulumuz son derece mükemmel teknolojik alt yapıya ve donanıma sahip, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek güzel bir okulumuz. İlimiz genelinde bir çok okulumuz bu seviyelerde ve bir çoğunda da kolej havası var. Amacımız öğrencilerimizin çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir şekilde bilgili, donanımlı, kültürlü, sorgulayan, kendini iyi ifade edebilen ve kendi alanında mükemmel yetişmiş bireyler yetiştirmektir.

 

Buradan şunu vurgulamak istiyorum sadece eğitim önemli değil  Öğretimde çok önemli ve ikisi bir bütündür. Velilerimiz ve öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz. Velilerimiz olarak öğretmenlerimize bir adım yaklaştığınız takdirde onlar size beş adım yaklaşacaklardır. Teneffüs aralarında, giriş çıkışlarda öğretmenlerimizle sık sık iletişim kurum. Öğrencisini takip eden velilinin çocuğunun mutlaka başarılı olacağına inanıyorum. 2014-2015 eğitim öğretim yılının güzellikler içerisinde geçmesini diliyorum. Çalışma arkadaşlarıma hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

 

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının ardından Adalet İlkokulu 1/A sınıfını ziyaret ederek, okul hayatlarının ilk dakikalarında minik öğrencilerin yanında oldu.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.