DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Kurum Müdürleri ile Genel Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Okul ve Kurum Müdürleri ile Genel Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Pamukkale Halk Eğitim Merkezinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapılan toplantıda; Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç, Müdür Yardımcısı Şener Bayram, Şube Müdürü Mustafa Vural,  19 ilçe milli eğitim müdürü ile Merkezefendi ve Pamukkale İlçesi okul müdürleri hazır bulundu.

 

2023 Türkiye’si vizyonu doğrultusundaki çalışmalarını titizlikle sürdürdükleri belirterek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Siz değerli okul müdürlerimize özverili çalışmalarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Okullarımıza zaman zaman ziyaretlerde bulunuyorum. Güzel ve olumlu değişimleri görmek ülkemiz adına mutluluk veriyor. Mevzuatlar çerçevesinde ciddiyetle çalıştığımız sürece başarı da beraberinde gelmekte.

 

Son günlerde ülke genelinde çocuk kaçırma olaylarını duyuyoruz. Bu konuda emniyetle birlikte her türlü tedbiri alıyoruz. İlçe müdürlükleri ile nöbetçi emniyet amiri numarasını paylaştık. Şüphelendiğiniz veya şüphe verici herhangi bir durumda direk bizle ve nöbetçi emniyet amiri ile irtibata geçmeniz çok önemli.

 

2016-2017 eğitim öğretim yılı değerler eğitimi çalışmalarımız başladı. Kasım ayı konumuz Demokrasi’dir. Çocuklarımızı değerlerimizle yetiştirdiğimiz sürece zengin kültürümüz her daim dinamikliğini koruyacaktır.

 

Çevre duyarlılığı için Büyükşehir Belediyemiz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa “Atık Pil” ve Atık Yağ” toplama projelerini hayata geçireceğiz.

 

Sizlerin nezdinde tüm öğretmenlerimize sesleniyorum  “İdealist” olun. Öğretmenlerimiz iddialı olurlarsa eğitim kalitesi ve standarttı her zaman yukarı ivmeli olur. Başarıyı Artırma projemiz devam ediyor. Aynı zamanda “Yetiştirme Kurslarımızda” öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.

 

Devletimizin eğitim stratejileri doğrultusunda tekli eğitime geçme için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda hayırseverlerimizin büyük destekleri var. Sayın Valimizin ilimizde göreve başladığı günden bu güne hayırseverlerle 13 protokol imzaladı. Bu protokollerin eğitime katkısı yaklaşık 21 milyon lira civarındadır.

 

Büyüyen sanayi ve ekonomimizin en büyük ihtiyacının eğitimli ara eleman olduğu bu dönemde meslek liselerinin öğrenci ve veliler bazında popülerleşmesi için tanıtıma ağırlık vereceğiz. Ayrıca bakanlığımız yeni bir meslek lisesi modeli üzerinde çalışmakta. Bu da “Tematik Meslek Lisesleri”dir. Yani tek bir alanda eğitim veren liseler olacak. Bu alanlarda kendi içerisindeki dallarında uzmanlaşmaya gidilecektir. Ülke genelindeki 19 pilot il arasında bizde varız. Alt yapı çalışmalarına en kısa zamanda başlayacağız” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından il idarecileri tarafından değerlendirme sunuları yapıldı.

 

 11-11-201611-11-201611-11-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.