DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100 Güne 100 Kitap eTwinning Proje Öğretmenleri Çocuklar İçin Okuyor

100 Güne 100 Kitap eTwinning Proje Öğretmenleri Çocuklar İçin Okuyor

100 güne 100 kitap eTwinning projesi ekibi, geçirdiğimiz bu zor günlerde çocukları yalnız bırakmıyor.

 

Daha önce de  17 ilde Kadın Kapalı Cezaevlerinde anneleriyle birlikte kalan çocuklar için çocuk kütüphanesi kuran 150 okul öncesi öğretmeni projenin instagram hesabı üzerinden canlı yayın yaparak çocuklara kitap okuyor.

 

100 Güne 100 Kitap projesinde Pamukkale Hasan Veli Üğür Anaokulu öğretmenlerimizden Ebru Öztürk ve Çiğdem Kıyak da yer almaktadır. Ayrıca okulun bir çok şubesinde bu proje uygulanıyor.

 

Çocuklara kitap sevgisini aşılamak için ellerinden geleni yapan öğretmenler kaliteli kitap secimi için hem velilere örnek oluyorlar hem de çocukların kaliteli zaman geçirmesini sağlıyorlar. Aynı zamanda alanında değerli akademisyenlerle canlı yayınlar yaparak velileri birçok konuda bilgilendiriyorlar.

 

İl Milli Eğitim Müdüür Mahmut Oğuz "Hasan Veli Üğür Anaokulu 5 Yaş C sınıf öğretmeni Ebru Öztürk öğrencileri ile yürüterek katıldığı 100 Güne 100 Kitap Projesi kapsamında, uzaktan eğitim sürecinde tüm öğrencilerinin bu canlı yayınları takip etmelerini sağlıyor ve okul grubu ile paylaşımlarda bulunarak daha çok kitleye ulaşabiliyorlar. Kısa sürede ilgi gören instagram hesaplarıyla 23 bini geçen izleyiciye, 150 öğretmen "Evde  kalın çocuklar biz size kitap okuruz " diyorlar. Proje öğrtmenlerimiz böylesine önemli bir etkinliğin ilimiz öğretmenleriyle paylaşarak daha da artmasını tüm öğretmenler tarafından duyulmasını istiyor. Öğretmenlerimize verdikleri emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

 

Her gün saat 13:00 ve 17:00' de gerçekleştirilecek etkinlikleri aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

 

https://instagram.com/100gune100kitap?igshid=kh0mfhobewjv

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.