DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri Afiş Sergisi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri Afiş Sergisi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanında hazırlanan Afiş Sergisinin açılışı yapıldı.

Açılışa; İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, eğitim yöneticileri, öğretmenler ve Müdürlük personeli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Afiş Sergisinin açılış kurdelesini kesen İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında "Bundan 7 yıl önce ülkemizde karanlık bir gün yaşandı. O gün; sureti haktan gözükenlerin, kendi silahlarımızı bu millete çevirdikleri karanlık bir gündü. Türk Milleti Kurtuluş Savaşında; Çanakkale'de, Anafartalar'da ve Conkbayırındaki iradesini 15 Temmuz' da da aynı şekilde göstermiştir. Amaçları; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin enerjisini almak, milletimizi aşağıya çekmek, kazanımlarını ve demokrasi kültürünü geriye götürmekti fakat başaramadılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, çelik gibi bir iman ve iradeyle emellerini gerçekleştiremeyeceklerini onlara gösterdik. Ve iradenin, kararlılığımızın ispatını tüm dünyaya gösterdik. Türkiye'nin hem kendi coğrafyamızda hem de Dünya'nın herhangi bir yerinde oyun kurucu bir ülke olduğunu imza altına aldık.

Şanlı Bayrağımızın rengini nasıl aldığını hepimiz biliyoruz. Bizlere düşen öğrencilerimize bunu unutturmamak, demokrasi kültürünün sürdürülebilir olduğunu öğrencilerimize iliklerine kadar hissettirmektir. 7'den 70'e bu ülkenin her ferdi gerekli olan feraseti göstermiştir.

Gerçekleştirildiğimiz bu etkinlikle, kalbimizle ve gönlümüzle üstümüze ne vazife düşüyorsa yapmaya çalışıyoruz.

Hazırlanan bu sergimizde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.