DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

17 Bin Öğrencimiz Ücretsiz Yemek Hizmetinden Yararlanıyor

17 Bin Öğrencimiz Ücretsiz Yemek Hizmetinden Yararlanıyor

Millî Eğitim Bakanlığının eğitimde fırsat eşitliği politikası doğrultusunda öğrencilerin eğitime erişimleri her geçen gün daha da kolaylaşıyor.

Taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler, okul pansiyonlarında ücretsiz yatılı kalan öğrenciler ve özel eğitim öğrencileri ile okul öncesi eğitimdeki öğrencilerimiz ücretsiz yemek hizmetinden her gün yararlanıyor.

Öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin yanı sıra bedensel gelişimlerini de ön planda tutan Milli Eğitim Bakanlığı ilimizde toplam 17.165 öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti veriyor.

İlimizde Bakanlığımızca her gün öğrencilere ücretsiz olarak yararlandırılan yemeğin mutfağına giderek Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üretim aşamalarını yerinde gören İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Bakanlığımız eğitimde fırsat eşitliğini her geçen gün daha da güçlendiriyor. Bakanlığımızca öğrencilerimize verilen ücretsiz yemek hizmeti de önemli bir destek programıdır. Öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin yanı sıra bedensel gelişimlerini de ön planda tutan Milli Eğitim Bakanlığımızca, taşımalı eğitim, okul öncesi eğitim ve pansiyonlarda kalan ilimizde toplam 17.165 öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti veriyor.

Öğrencimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi adına meslek liselerimizdeki yemek üretim serüvenini son derecede hijyenik ortamlarda hazırlayarak sıcak ve lezzetli bir şekilde okul yemekhanelerine ulaştırmaktayız. Mesleki Eğitimde Bin Okul projesi kapsamında altyapı noktasında Bakanlığımızca nitelik ve nicelik olarak güçlendirilen meslek liselerimiz öğrencilerimizin bedensel gelişimine de katkı sağlamış oluyor.  Meslek liselerimiz ve diğer eğitim kademelerindeki tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyorum. Bakanlığımızın destekleriyle öğrencilerimizin eğitime erişimini artırmak ve öğrencilerimizin eğitim öğretimlerini en iyi şartlarda sürdürebilmelerini sağlamak için çalışmalarımızı tüm hızıyla yürütüyoruz." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Okul Pansiyonunda ücretsiz yemek hizmetinden yararlanan öğrencilerle öğle yemeğinde bir araya geldi. İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri; okul pansiyonunda çıkan yemeklerin çeşitliliği, sağlıklı olması ve lezzetleri konusunda çok memnun olduklarını belirterek, kendilerine verilen bu önemli hizmet için Milli Eğitim Bakanlığımıza ve devletimize teşekkür ettiler.

Taşımalı Eğitim kapsamında ücretsiz öğlen yemeği hizmetinden yararlanan Ekrem Başer Ortaokulu öğrencileri; yemeklerinin sıcak bir şekilde kendilerine sunulmasından, lezzetlerinden ve hijyenik ortamlarda faydalandıklarından dolayı Milli Eğitim Bakanlığımıza ve devletimize teşekkür ederiz dediler.

 

06-12-202206-12-202206-12-202206-12-202206-12-202206-12-202206-12-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.