DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yıldönümü düzenlenen törenle coşku içinde kutlandı.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilk olarak Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün çelenginin sunulmasının ardından Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Kutlama etkinlikleri daha sonra 15 Temmuz Şehitler Meydanında devam etti. Etkinliklere; Valimiz Hasan Karahan, 11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezfendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Denizli Gençlik Merkezi Gönüllülerinden Çağatay Özmen ve Doğuhan Özgür Akça günün anlam ve önemine dair şiir okudular. Daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu'nun yaptığı açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Konuşmaların ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce, ilimiz adına, ulusal ve uluslararası müsabakalara katılarak, başarılı olan milli sporcularımıza ödülleri Valimiz Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri ödül töreninin ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren spor kulüplerinin, sportif faaliyetleri ile devam etti.

 

Tören son olarak, tören alanından, Valilik önüne kadar olan alanda yerini almış olan 2019 öğrencinin,  Zeybek oyunlarını sergilemesiyle son buldu.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.