DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21 Ocak 2016 Perşembe Günü Uygulanacak Olan 12. Sınıflar YGS Denemesi Yönergesi

21 Ocak 2016 Perşembe Günü Uygulanacak Olan 12. Sınıflar YGS Denemesi Yönergesi

21 Ocak 2016 Perşembe Günü Uygulanacak Olan 12. Sınıflar YGS Denemesi Yönergesi

 

Sayın Yöneticimiz, Değerli Öğretmenimiz,

       Müdürlüğümüz ile İzmir Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği; 21 Ocak 2016 Perşembe günü İlimiz genelinde uygulanacak olan YGS denemesi (12. Sınıflar Kazanım Ölçme, Değerlendirme ve İzleme Sınavı Denemesi); öğrencilerin kazanım düzeylerinin ölçülmesini amaçlayan ücretsiz bir sınavdır. Sınav soruları, öğrencinin muhakeme gücü ve analitik düşünme becerisi göz önüne alınarak, ders programlarındaki kazanımlara göre hazırlanmıştır.
 
SINAV UYGULAMA YÖNERGESİ

A-    Sınav Evrakı Teslim Alma/Teslim Etme:

        Metropol İlçe (Pamukkale/Merkezefendi) okullarımıza ait sınav evrakları okul müdürlüklerince; diğer ilçe okullarımıza ait sınav evrakları, ortaöğretim kurumlarına dağıtılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince, sınav gününden iki gün önce (19 Ocak), İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şubesinden alınacak; cevap kâğıtları (Optik formlar), sınav bitiminden sonra (En geç 22 Ocak 2015 Cuma günü saat 13.00´ a kadar) alındığı şekilde Müdürlüğümüze teslim edilecektir.

B-    Sınav Uygulaması:

1.    Sınav; 09.00’ da başlatılacak, 160 dakika olarak tek oturum şeklinde gerçekleştirilecektir. Gözcülük görevi, sınav günü 12. sınıf şubelerine dersi olan öğretmenlerce, dönüşümlü olarak gerçekleştirilecektir.
2. Sınav günü okulun diğer sınıfları (9, 10 ve 11. sınıflar) ile aynı bahçe içindeki/kampüs şeklindeki yapılanmalarda bulunan diğer okullarda (Anaokulu, ilkokul, ortaokul) eğitim-öğretim yapılacaktır.
        3. Soruların tamamı tek kitapçıkta olup İki farklı kitapçık türü (A, B) bulunmaktadır. Yan yana oturan öğrencilere farklı tür kitapçık verilecektir.
        4. Her okula, yeteri kadar (e-okuldaki öğrenci sayısı kadar) soru kitapçığı ve optik form gönderilecektir.
        5. Optik formdaki bilgiler öğrenciler tarafından kurşun kalemle doldurulacaktır/kodlanacaktır.   (İli, İlçesi, Okulu, Adı, Soyadı, sınıfı/şubesi, numarası… Öğrencilerin TC kimlik numaraları kesinlikle yazılmayacak/kodlanmayacaktır.)
 6. Soru kitapçıkları öğrencilerde kalacaktır.     
        7. Sınav sonunda; gözetmenlerce, sadece optik formlar ‘Geri Dönüşüm Poşeti’ ne konularak okul yönetimine teslim edilecektir.     


                                                                                                        Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz…
                                                                                                            Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.