DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Şubat 2016 Salı günü Yapılacak YGS Deneme Yönergesi

     Sayın Yöneticimiz, Değerli Öğretmenimiz,

 

        Müdürlüğümüz ile İstanbul Gelişim Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği; 23 Şubat 2016 Salı günü İlimiz genelinde uygulanacak olan ‘12. Sınıflar Kazanım Ölçme, Değerlendirme ve İzleme YGS Denemesi’, öğrencilerin kazanım düzeylerinin ölçülmesini amaçlayan ücretsiz bir deneme sınavıdır. Sınav soruları, öğrencinin muhakeme gücü ve analitik düşünme becerisi göz önüne alınarak, ders programlarındaki kazanımlara göre hazırlanmıştır.

 SINAV UYGULAMA YÖNERGESİ

A-Sınav Evrakı Teslim Alma/Teslim Etme: 

        Her okul için ayrı paketlenmiş sınav evrakları; sınav gününden iki gün önce (21 Şubat’ ta) hizmet verecek firma tarafından, İlçe milli eğitim müdürlüklerine teslim edilecektir. İlçe milli eğitim müdürlükleri de sınav evraklarını en geç 22 Şubat günü, ortaöğretim kurumu müdürlüklerine teslim edecektir. Cevap kâğıtları (Optik formlar), sınav bitiminden sonra (aynı gün) ortaöğretim kurumu müdürlüklerince, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edilecektir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde toplanan optik formlar, hizmet verecek firma tarafından teslim alınacaktır. 

B-Sınav Uygulaması:

1.Sınav; 09.00’ da başlatılacak, 160 dakika olarak tek oturum şeklinde gerçekleştirilecektir. Gözcülük görevi, sınav günü 12. sınıf şubelerine dersi olan öğretmenlerce, dönüşümlü olarak yürütülecektir.

2. Sınav günü okulun diğer sınıfları (9, 10 ve 11. sınıflar) ile aynı bahçe içindeki/kampüs şeklindeki yapılanmalarda bulunan diğer okullarda (Anaokulu, ilkokul, ortaokul) eğitim-öğretim yapılacaktır.

        3. Soruların tamamı tek kitapçıkta olup İki farklı kitapçık türü (A, B) bulunmaktadır. Arka arkaya ve yan yana oturan öğrencilere farklı tür kitapçık verilecektir.

        4. Her okula yeteri kadar (e-okuldaki öğrenci sayısı kadar) sınav evrakı (Soru kitapçığı, Optik form) gönderilecektir. 

        5. Optik formdaki bilgiler, öğrenciler tarafından kurşun kalemle doldurulacaktır/kodlanacaktır.   (İli, İlçesi, Okulu, Adı, Soyadı, sınıfı/şubesi, numarası) Öğrenci TC kimlik numaraları ile iletişim bilgileri kesinlikle optik forma yazılmayacak/kodlanmayacaktır.

 6. Soru kitapçıkları, öğrencilerde kalacaktır.      

        7. Sınav sonunda; gözetmenlerce, sadece optik formlar ‘Geri Dönüşüm Poşeti’ ne konularak okul yönetimine teslim edilecektir.      

 

 

                                                                                                        Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz…

                                                                                                            Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.