DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Program daha sonra Denizli Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törenle devam etti.
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Program daha sonra Denizli Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törenle devam etti.

 

Törene Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Uzun, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Daire Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Tören, saygı duruşu ve öğretmenlerden oluşan koro eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını aday öğretmen Hülya Görmez, emekli öğretmenler adına ise Gülay Öğütcen yaptı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğretmenlik mesleğini Çinli Bambu çiftçilerine benzeterek, “Çinliler bambu tohumlarını ekmişler, her yıl gübreleyip sulamalarına rağmen bambu tohumları 4 yıl toprak altından çıkmamış. Ancak beşince yılda filizlenip ve her yıl 27 metre uzamış. İşte öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü gerektiren, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu nedenle öğretmenlik, kutsal ve en onurlu mesleklerden birisidir. En öncelikli hedefimiz, doğru bilgiye ulaşabilen, yorum yapabilen, kendini özgürce ifade edebilen, ülkesi ve bütün insanlık için çalışan bireyler yetiştirmek olmalıdır.

 

Bu anlamlı gün vesilesiyle bir kez daha belirtmek isterim ki her türlü sıkıntıya metanetle göğüs geren, güzide öğretmenlerimizi, hiçbir karanlık güç yolundan alıkoyamayacaktır. Mesleğine gönül vermiş, henüz yeni göreve başlamış öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü” nü kutlar, emekli olmuş arkadaşlarımıza ömür boyu sağlık, mutluluk ve esenlik dolu nice yıllar dilerim. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan, ebediyete intikal etmiş, bütün öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anarken, hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın öğretmenler günü mesajının görüntülü olarak aktarıldığı törende, Vali Şükrü Kocatepe ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin 24 Kasım Öğretmenler günü mesajları okundu.

 

Programda öğretmenlerden oluşan müzik korusu katılımcılara müzik ziyafeti sundu. Kutlama etkinlikleri yine öğretmenlerden oluşan ekibin halk oyunları gösterisi ile devam etti. Daha sonra Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Şükrü Kocatepe ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

 

2014-2015 eğitim-öğretim yılında emekli olan 7 öğretmene, hizmetlerinden dolayı Vali Şükrü Kocatepe tarafından “Şilt ve Şeref Belgesi” verildi. Tören, mesleğe yeni başlayan 25 öğretmenin yemin etmesiyle ile devam etti. Göreve yeni başlayan öğretmenler, ellerini Türk Bayrağı’nın üzerine koyarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Atatürk inkılâp ve ilkelerine, Anayasada ifadesi bulunan Türk Milliyetçiliğine sadakatle bağlı kalacaklarına dair yemin ettiler.

 

Etkinlik sonrası davetlilere, Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü Bahçesi’nde lokma ikram edildi. Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında Emekli Öğretmenler Derneği öğretmenleri akşam Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda konser verdi. Ayrıca emekli öğretmenlerin moral motivasyonlarının artırılması için çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

 

 

 24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.