DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

44 yıl Önce İlimize Okul Kazandıran Özkardeş Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

44 yıl Önce İlimize Okul Kazandıran Özkardeş Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilimiz eğitimine 44 yıl önce yaptırdıkları okul ile büyük katkıları olan Özkardeş Ailesine vefa gecesi düzenlendi.

 

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda düzenlenen geceye Merhum Raşit Özkardeş’in oğlu Nail Özkardeş ve ailesi, Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşleri Şule Meral Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, okul müdürleri, öğrtmenler ve davetliler katıldı.

 

Raşit Özkardeş Ortaokulu, Pakize-Suzan Özkardeş İlkokulu ve Nail Özkardeş Anaokulunu eğitime kazandıran Özkardeş Ailesine hitaben hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, okul öğretmeni ve iki öğrenciden oluşan saz ve keman eşliğinde müzik dinletisi yapıldı. Özkardeş okullarında okuyan iki öğrenci merhum Raşit Özkardeş ve Nail Özkardeş’e hitaben yazdıkları şiirlerini okudu.

 

Gecenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Özkardeş ailesi Denizli sevdalısı ve eğitim sevdalısıdır. Nail Özkardeş her ne kadar İzmir ilinde ikamet etse de Denizli’yi bırakması söz konusu değildir. Son olarak Nail Özkardeş Anaokulunu yaparak ilimiz eğitimine kazandırdı. İlimizin okul yaptıran ilk hayırseveri olan Merhum Hacı Raşit Özkardeş’e Allah’tan rahmet diliyorum. Raşit Özkardeş Ortaokulumuz 44 yıllık eğitim hayatında birçok başarılara imza atmış bir eğitim yuvasıdır. Binlerce öğrenci mezun etmiştir. Bugün Özkardeş ailesinin yaptırdığı iki okulumuzun müdürü de Raşit Özkardeş Ortaokulundan mezun olmuşlardır. Özkardeş Ailesi davetimizi kabul edip bizi onurlandırdılar. Ailemizin eserlerinin Nail Bey ve diğer aile fertleri ile devam edeceğine ve yaşayacağına inanıyorum. Bugüne kadar Denizli eğitimi adına yapılan tüm çalışmalarda hep yanımızda oldular. 

 

Satın Valimiz göreve geldiğinden bugüne kadar eğitim camiasının hep arkasında oldular. Kendilerine eğitim camiası adına şükranlarımı sunuyorum. Eğitimdeki başarımızın mimarları öğretmenlerimiz ve idarecilerimize de teşekkür ediyorum. Bizler hayırseverlerimiz ve Sayın Valimizden aldığımız destekle çok güzel başarılara imza atıyoruz. Denizli’yi 2023 Türkiye’sine yakışır bir il yapmak için çabalıyoruz. Tüm hayırseverlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Hayırsever İşadamı Nail Özkardeş konuşmasında “Bugün bizleri o kadar çok onure ve mutlu ettiniz ki buradan İzmir’e değişmiş ve farklı bir insan olarak döneceğim. Bu güzel konuşmaların sonrasında eğitime yaptığımız yatırımların değerini bir kez daha anladık. Her zaman sizlerin yanınızdayız. Ben çok mutlu oldum. Biz bu güzel geceyi yaşattığınız için hepinize teşekkür ederim. Herkese iyi akşamlar diliyorum” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında “Özkardeş ailesinin 40 yıl önce yaptığı hayırları günümüzde de yaşamaktadır. Hayırlı bir işin meyveleri bugün burada. Okul idarecilerimiz ailemizin yaptırdığı okulları bitirmişler ve kendi okullarında çalışıyorlar. Bu okullarımız eğitime devam ettiği sürece kıyamete kadar bu hayır devam edecektir. Denizlimizin bu anlamda özel bir yeri var. Özkardeş ailesinin de hayır konusunda ciddi katkıları ve destekleri devam ediyor. Eğitimde iyi yerde ve iyi noktalardayız. Bu yerlerde kalabilme için sürekli bir gayret göstermemiz gerekiyor. Bunun içinde Denizli’de yaşayan herkesin eğitimle ilgili bir gayreti ve desteği olması gerekiyor. Kimisi maddi, kimisi dua kimisi de çocukların başını okşayarak olacaktır. Denizlimizin bunu başardığına ve gelecek dönemlerde de başaracağına inanıyorum. Büyümek ancak eğitimle oluyor. Denizli Türkiye ekonomisinde büyük önemli bir şehir olarak kalmak istiyorsa eğitimde de iddialı olmak zorundadır. Eğitime yaptıkları katkılar için Özkardeş Ailesine teşekkür ediyorum. Merhum Raşit Özkardeş’e de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasının ardından Özkardeş ailesine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim edildi.

 

27-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.