DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

48. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

                       48. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

     TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri; temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında 48. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenlenecektir.

     Proje başvuruları 02 Ocak 2017 tarihinde başlayacak ve 18 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular https://e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden öğrenciler tarafından online olarak yapılacaktır. Başvuru yapıldıktan sonra sistemden alınacak olan proje başvuru onay formunun çıktısı, öğrenci/öğrenciler, danışman öğretmen ve okul müdürü ıslak imzalı olarak 25 Ocak 2017 tarihi saat 17:00’a kadar Bölge Koordinatörlüğü adresine gönderilecek veya elden teslim edilecektir. (Proje başvuruları TÜBİTAK’a gönderilmeyecektir)

     Ön değerlendirme sonucunda sergilenmesi uygun görülen projeler, Bölge Merkezinde gerçekleştirilecek sergiye davet edilecektir. Bölge merkezinde yapılacak yarışmalar sonucunda Bölge finalistleri ve derece alanlar belirlenecektir. Ödül alan öğrencilere başarı belgesi ve para ödülü verilecektir. Bölge finalistleri, 2017 Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek final yarışmasına davet edilecek ve ulusal dereceye giren öğrenciler üniversite sınavına girecekleri ilk yıl, bir defaya mahsus olmak üzere derece aldıkları alanla ilgili bir bölümü seçmeleri durumunda yarışmada aldıkları derece ile orantılı ek katsayı uygulamasından yararlandırılacaklardır. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgilere ve proje rehberine https://www.tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/icerik-arastirma-projeleri-yarismasi  adresinden erişilebilmektedir.  Yarışmanın 2015 ve 2016 yıllarına ilişkin Ankara Final Sergi videolarına http://ube.ege.edu.tr/~korukoglu/tubitak/ adresinden erişebilir ve öğrencilere izletilebilir.

Ortaöğretim kurumlarımıza duyurulur…

 

BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ:

Prof. Dr. Serdar KORUKOĞLU

Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü Müdür V.

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı

48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması               

İZMİR Bölge Koordinatörü 

Adres: Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü,

 Bornova Metro İstasyonu Karşısı 35100 Bornova/İZMİR

Telefon : (232) 311 25 86-311 32 00 

Fax:        (232) 388 72 30-339 94 05 

E.Posta: serdar.korukoglu@ege.edu.tr

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.