DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adil Demireren Mustafa Musoğlu İlkokulu'nda Kütüphane ve Konferans Salonu Açılışı

Adil Demireren Mustafa Musoğlu İlkokulu'nda Kütüphane ve Konferans Salonu Açılışı

Pamukkale İlçesi Adil Demireren Mustafa Musoğlu İlkokulu bünyesinde kütüphane ve konferans salonunun açılışı gerçekleştirildi. 

 

Açılış törenine; Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, hayırseverler, sendika ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Açılış kurdelesinin katkıda bulunan hayırseverlerle birlikte kesilmesinin ardından kütüphaneyi gezen ve öğrencilerle sohbet eden protokol üyeleri ardından konferans salonuna geçtiler. 

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi kapsamında kısa sürede Denizli'ye 131 kütüphane kazandırdıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, konuşmasında; "Kütüphaneler, içerisindeki kitaplarıyla beraber; yaşayan, ufuk açan, hayaller kurmamızı sağlayan yerlerdir. 

Bakanlığımız ve hayırseverlerimizin katkısıyla bir buçuk ay gibi bir sürede kütüphanesi olmayan okulun kalmamasını sağladık. Denizli'de her okulda kütüphane bulunmaktadır. 

Kütüphanelerimiz öğrencilerimizi geleceğe hazırlayacak, 21. yy becerileri kazandıracak kitaplarla donatılmaya devam ediyor. 

Kütüphaneleriyle yaşayan okullar derken; kütüphanelerimizin tüm derslere temel teşkil ettiği, öğrencilerin sosyal kültürel kazanımlara sahip olduğu yerlere vurgu yapıyoruz. 

Ayrıca; bugün burada bu konuşmayı yaptığımız konferans salonu da özellikle eğitim konusunda bizlerin her alanda destekçisi olan Pamukkale Belediyesi tarafından yaptırılmıştır. Denizli eğitimine vermiş olduğu büyük katkılar için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki'ye ve bizlere her zaman destek olan Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut'a müteşekkiriz. 

Bugün açılan kütüphanemizin ve konferans salonumuzun eğitim camiasını hayırlı olmasını diliyorum." dedi. 

Program sonunda kütüphane ve konferans salonunun yapımında katkıları olan hayırseverlere plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi

17-05-202217-05-202217-05-202217-05-202217-05-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.