DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

 

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri ile Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerini arasında yapılan "Ahi Evran" ve "Ahilik" ana temasında "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu bir resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

 

Çatalçeşme Oda tiyatrosunda gerçekleştirilen ödül töreninde; yarışmaya katılan toplan 29 eser  arasından ilk üçe giren öğrenciler ödüllerini protokolden aldı.

 

Yarışmada Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Elif Birsen Yılmaz İl Birincisi, Bekilli Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencisi Fatma Solakoğlu İl İkincisi, Çardak Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencisi Elif Çal İl Üçüncüsü oldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ödül töreninde yaptığı konuşmasında "Bugün ödül törenini gerçekleştirdiğimiz resim yarışması Ahilik Teşkilatını ve Ahilik İlkelerini dünyaya tanıtmak, Ahilik Teşkilatının "Halka hizmet, Hakka hizmet anlayışı" ile Anadolu ticaretinin ve sanat dallarına sağladığı katkıları gelecek nesillere aktarmak amaçları ile eğitim çağındaki çocukları kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, Ahilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Bakanlığımız Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğünce düzenlendi. Öğrencilerimizin yaptığı toplam 29 eser İl Yürütme Komisyonu tarafından değerlendirildi. Öğrencilerimiz kültür miraslarımızdan olan "Ahilik" temasını en iyi şekilde resmettiler.  Resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

 

16-09-202116-09-202116-09-2021

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.