DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Nuri Erikoğlu Ortaokulu Z-Kütüphanesi Törenle Açıldı

Ahmet Nuri Erikoğlu Ortaokulu Z-Kütüphanesi Törenle Açıldı

Pamukkale İlçesi Ahmet Nuri Erikoğlu Ortaokulu bünyesinde devlet ve hayırsever katkıları ile eğitime kazandırılan Z-Kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

 

Z-Kütüphane açılış törenine Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, hayırseverler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Z-Kütüphaneler, klasik kütüphane anlayışından farklı özelliklere sahip, fiziki şartları ve teknolojik alt yapıları ile kütüphanecilik anlayışına çağdaş bir seviye kazandırarak kütüphane hizmetlerinin niteliğini artırmaktadır.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı açılış konuşmasında "Denizli olarak eğitim her kademesinde niteliğin artırılması için çalışıyoruz. Akademik başarının yanında öğrencilerimizin projelerle buluşması, kütüphane ve kitaba olan farkındalık ve ilgilerinin artırılmasının yanında 21. yy becerilerini kazanmaları noktasında büyük bir gayret içerisindeyiz. TEKNOFEST ve TÜBİTAK  gibi farklı hibe programlarıyla bilim ve teknoloji ile de öğrencilerimizi buluşturmak ana gayemizdir. Bu devirde dijitalleşme çok fazla lakin kitaba olan önem hiçbir dönemde azalmamıştır. Bu nedenle de kütüphanelere olan ilgi alaka da her dönem değerini korumuştur. Kütüphaneler bizim duydu, fikir ve akademik dünyamızın şekillendiği yerlerdir.

 

2021-2022 eğitim öğretim yılı başında yaptığımız çalışma ile ilimizde kütüphane olmayan okullarımızı tespit ettik. Denizli'de Kütüphanesiz Okul Kalmasın sloganı ile yola çıkarak okullarımızın kütüphanelerini meslek liselerimizden destek alarak tamamladık. Sıra kütüphanelerimizi kitapla donatmaya geldi. Öğrencilerimizin kütüphanelerde daha çok yararlanması adına kütüphane içi etkinliklere önem vererek atırıyoruz. Bu kapsamda da "Okuyan Denizli" ve "Kütüphaneleri ile Yaşayan Okullar" projelerimiz devam ediyor. Amacımız kütüphanelerin işlevselliğini ve etkinliğini artırarak öğrencilermizin bu ortamlarda geçirdikleri vakitleri fazlalaştırmaktır. Onların kitaba olan ilgi ve alakalarını en düzeye taşımaktır. Dünyamızda kaynaklarımız sınırsız değildir. 19 ilçemizde 19 Sıfır Atık Kütüphaneleri oluşturduk. Sınırlı olan kaynalarımızın daha verimli kullanılması ve çevre bilinci oluşturma adına bu kütüphanelerimizi hayata geçirdik. Eğitimle hayata bütüncül bir bakış açısı geliştirerek, öğrencilerimizi bu güne değil geleceğe hazırlayan bir eğitim sistemi anlayışındayız.

 

Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Z-Kütüphanemiz; devlet, hayırsever ve özel sektör katkısı ile yapılmış bir çalışmaya çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Burada eğitimin tüm paydaşlarına teşekkür ediyorum. İlimiz başarılarla anılan eğitimde marka bir şehirdir. Tüm bu güzelliklerin ve başarılarının olmasında eğitimdeki paydaşlarımızın katkıları çok büyüktür" dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici kütüphanenin yapımını katkıda bulunan hayırseverler birlikte açılış kurdelasının keserek kütüphanede incelemelerde bulundu. Programın sonunda Müdür Ekici, Z-Kütüphanenin yapımında katkıda bulunan hayırseverlere plaket takdim etti.

 

Haber: A.ARSLAN

 

24-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.