DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi "Müziğin Rengi" AB Projesi ile Göğsümüzü Kabarttı

Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi

İlimiz Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi 2018-1-TR01-KA 101-052723 nolu  Erasmus+ "Okul Eğitimi Personel Hareketliliği"eylem türünde kabul edilen Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen "MÜZİĞİN RENGİ" adlı AB projesi kapsamında müziğin inovatif eğitim yaklaşımları çerçevesinde eğitim öğretim yöntemi olarak kullanılmasında AB uygulamalarını gözlemlemek üzere farklı branşlarda 7 öğretmen Viyana ve Prag ziyaretleri  yaptılar.

 

Projede Türkiye'de ve AB ülkelerinde müziğin eğitimdeki yeri, kullanım alanları, farklı müzik türlerinin eğitim faaliyetlerine entegre edilmesi, modern öğretim teknikleri ve yaklaşımları, bilişim araçlarının müzikle eğitim ve öğretime dahil edilmesi, böylece müzik sayesinde öğrenmede güdülenmeyi arttırarak çoklu bakışı sağlamak, sanatsal ve duygusal zekayı takım ruhu kazandırarak ön plana çıkarmak, birlikte ve uyum içerisinde hareket edebilme yetisi kazandırma amaçlandı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz proje ile ilgili yaptığı açıklamada "Projeye katılımcı öğretmenlerimiz öncelikle Denizli Halk Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen 120 saatlik İngilizce dil eğitimi aldılar. Viyana ve Prag'daki kurs merkezlerinde ve okullarda eğitim alan öğretmenlerimiz, müzikle okulda birlik ve beraberliği nasıl sağlandığını ve müzikten diğer derslerde nasıl yararlandıklarını, müziğin akademik başarıdaki rolü, motivasyon ve güdülemeyi arttırıcı etkisi, ritm-müzik-beyin ilişkisi hakkında bilgiler edindiler. Hareketlilik esnasında farklı programlar, materyaller ve teknik bilgiler edinen öğretmenlerimiz ortak değer yaratma, işbirliği yapabilme, yaratıcı olma, konularında olumlu bakış açısı kazandılar. Öğretmenlerimiz edindikleri bilgi, yöntem ve becerileri önce kendi derslerinde uygulamalı olarak yaptılar ve başarılı oldular.

 

Proje kapsamında Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi  konferans salonunda  okulumuz öğretmenlerine "MÜZİĞİN RENGİ" adlı AB projesi kapsamında  yaygınlaştırma toplantısı yapıldı. Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde, Filiz Abalıoğlu Anadolu lisesinde, Barbaros Anadolu İmam Hatip Lisesinde ve Güngör Aslan Anadolu Lisesinde sunumlar gerçekleştirildi. Denizli İl Milli Eğitim binasında düzenlenen Erasmus Days etkinliği kapsamında Denizli'de yürütülen 37 proje ile birlikte "Müziğin Rengi" projesi de katılımcılara tanıtıldı"  dedi.

 

27-12-201927-12-201927-12-201927-12-201927-12-201927-12-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.