DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altın Madalya Denizli Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencisinin Oldu

Altın Madalya Denizli Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencisinin Oldu

Uluslararası Antalya Gastronomi Festivalinde ilimizi temsil eden Denizli Mesleki Eğitim Merkezi 12. Sınıf aşçılık öğrencisi Hatice Atmaca altın madalya almaya hak kazandı. 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, bu yıl 2.'si düzenlenen Uluslararası Antalya Gastronomi Festivalinde almış olduğu 1.'lik derecesi ile Denizli'yi gururlandıran öğrenci ve Denizli Mesleki Eğitim Merkezi yönetici ve öğretmenlerini makamında kabul etti. 

Denizli'nin artık böyle başarılara alışkın olduğunu ve mesleki eğitimin çıtayı her zaman yukarıda tuttuğunu vurgulayan Müdür Ekici, konuşmasında; " Bakanlığımız tarafından Mesleki Eğitim adına atılan her adımı dikkatle takip ediyoruz. Atılan bu adımların şehrimize ve ülkemize geri dönüşü de, tıpkı öğrencimizin elde etmiş olduğu bu başarı gibi, hepimizi gururlandıyor ve mutlu ediyor. Mesleki Eğitimde başlayan bu yeni dönemi her fırsatta eğitimin paydaşlarına, sektörün temsilcilerine, esnafa, ailelerimize anlatıyoruz. Öğrencimizin elde ettiği bu başarı ile öğretmen ve eğitim yöneticilerimizin kendisine vermiş olduğu destekler sayesinde de anlaşılırlığımız ve mesleki eğitime olan inanç her geçen gün artıyor. Toplumun tabanına ve eğitimin kalbine yerleşen bu güven, çok kısa sürede, mesleki eğitimi lider seviyeye çıkaracaktır. 

Mesleki Eğitim Merkezlerimizde, ülke genelinde, mezuniyet sonrası istihdam oranı %90'lara ulaştı. Bakanlığımız tarafından da belirtildiği üzere ; 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu'nda yapılan değişikliklerle mesleki eğitimin dahli olan her kesim kazançlı çıkacaktır. İşveren de mesleki eğitime devam eden öğrenci de bir çok avantaja sahip olacak. 

Kazandığı bu altın madalyayla Mesleki Eğitim Merkezlerinin öneminin vurgulanmasında büyük bir rolü olacağını düşündüğüm değerli öğrencimizi ve sürecin başından bu yana desteğini devam ettiren öğretmen ve yöneticilerimizi kutluyorum." dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, konuşmasının ardından, Terkib-i Çeşidiyye yemeğiyle 30 ülkeden yaklaşık 300 şef arasından sıyrılarak altın madalya kazanan Hatice Atmaca'ya hediye takdim etti.

22-12-202122-12-2021

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.