DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Öğrenci İl Paneli Yapıldı

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Öğrenci İl Paneli Yapıldı

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları  "Mustafa Kutlu" İl Paneli Bereketli İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen programla gerçekleştirildi.

 

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları  "Mustafa Kutlu" İl Paneline, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Avni Canpolat, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, Anadolu Mektebi Yazar Okuma panelistleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları ilimizde yaklaşık bir yıllık bir çalışma sürecini kapsıyor. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları kurucusu Prof. Dr. Sami Güçlü'nün öncülüğünde çıktığımız bu yolda okullarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz büyük bir desteği ile bu süreci il paneline kadar getirdik. Anadolu Mektebi Panel Okumaları hem medeniyetimizin hem de kültürümüzün iz bırakmış yazarlarının çoklu okuma şeklinde, tüm külliyatının okunup benimsenmesi şeklinde yapılan okuma faaliyetidir.  Sevgili gençler okuma bir anda başlanıp bitirilecek bir şey değildir. Sürdürülebilir, sürekli ve iz bırakıcı olması lazımdır. Denizli olarak bu sene Mustafa Kutlu panelleri gerçekleştirdik. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları kapsamında 12 yazarımız daha var. İlimizde daha da yaygınlaştırarak diğer yazarlarımızın da külliyatını 19 ilçemizde de uygulamak istiyoruz.  2021-2022 eğitim-öğretim yılının sonuna geldik. İl olarak eğitim-öğretim yılı olarak başarılı bir yıl geçirdik. İçinde bulunduğunuz yaşlar dönemler kendinizi geliştirme ve geleceğinize yatırım adına çok önemli.  Kitap, kültür, sanat ve edebiyatla kendinizi daha da zenginleştirebilirsiniz. Tüm bunları topyekûn velilerimiz, öğretmenlerimiz ve siz değerli öğrencilerimizle yapabiliriz. Panellere katılan öğrencilerimize ve destekleyen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Günümüzdeki sınav sisteminde okuyan, okuduğunu anlayabilen ve görse zekâsını geliştiren, şekil okuyabilen öğrenciler başarılı oluyor. Tüm bunlarda okumakla oluşabilecek becerilerdir. Yaptığınız bu faaliyetlerin ilerdeki akademik çalışmalarınızın başlangıcı olması diliyorum. YGS ilimizde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Hafta sonu YKS'ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

 

İlimizde 5 lise ve 1 ortaokulda yürütülen Anadolu Mektebi Yazar Okumaları faaliyetinin il panelinde öğrenciler, uzun hikâye tarzında millî ve manevi değerleri öne çıkaran hikâyeler kaleme alan Mustafa Kutlu'nun farklı yönlerini ele aldılar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları İl Paneli bitiminde panellerde öğrencilere danışmanlık yapan öğretmenler ile panele katılan öğrencilere Katılım Belgelerini verdi.


08-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.