DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Öğrenci Paneli

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Öğrenci Paneli

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları  "Mustafa Kutlu" paneli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinde düzenlenen programla gerçekleştirildi.

 

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları  "Mustafa Kutlu" Paneline, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici,  Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Taşkın Osman Yıldız, Anadolu Mektebi Yazar Okuma panelistleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları millî ve manevi değerlerimize sahip çıkan, Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarların tüm eserlerinin ve yazarların hakkında yazılmış seçkin eserlerin okumasını, okunan her eser hakkında değerlendirme yazısı yazılmasını, eserlerin en az yarısı okunduktan sonra bir konu seçilmesini, seçilen konuda bir konuşma metni hazırlanmasını, düzenlenen panel programlarında hazırlanan metnin sunulmasını amaçlayan bir yazar okuma faaliyetidir.

 

Anadolu Mektebindeki öğrenciler, nitelikli bir okuma yaparlar. Yazı ile kendilerini ifade becerisi edinirler. Sosyal ve kültürel yönden gelişirler. Öğrencilerin; çalışkan, doğru, sadakatli, kendine güvenen, irade sahibi, önceliklerini doğru belirleyen, ilkeli ve tutarlı olabilen, mensup olduğu aileyi önemseyen bireyler olmaları hedeflenir. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları, gönüllülük ile başlayan ve devam eden, nicelikten çok niteliğe önem veren, sivil bir okuma faaliyetidir.

 

Prof. Dr. Sami Güçlü'nün öncülüğünde hayat bulan Anadolu Mektebi Yazar Okumalarına Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, beş lisemiz ve bir ortaokulumuzla bu eğitim-öğretim döneminde dahil olduk. Öğrencilerimiz, öğretmenlerinin danışmanlığında altı okulumuzda yazar okumalarını sürdürmektedirler. Yazar okumalarına gönüllülük esasıyla katılan öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devam etmesini diliyorum.,

 

Bugün Anadolu Mektebi Yazar Okumalarının ilimizdeki birinci okul paneli gerçekleştirilecektir. Panelde, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinden öğrencilerimiz eserlerini okudukları değerleri yazarımız Mustafa Kutlu'nun farklı yönlerini ele alacaklardır. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme faaliyetlerini bir bütün olarak ortaya koyacak olan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Dinleyicilerin panelde konuşmacı olarak yer alan öğrencilerimizin anlatacakları konulardan çok fazla istifade edeceklerini düşünüyorum. Panelin hazırlanmasında emek sarf eden okulumuzun değerli yönetici ve öğretmenlerini kutluyorum" dedi.

 

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları etkinliğine ilimizden 5 lise ve 1 ortaokul dahil oldu. Panel etkinliğinin ilki İbrahim Cinkaya Sosyal BilimlerLisesinde gerçekleştirildi.   Etkinliğe dahil olan okullarda da okul panelleri düzenlenecek olup Mayıs ayı içerisinde ise katılımcı okullardan öğrencilerle il paneli gerçekleştirilecektir.

 

Panel, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hüseyin Acar'ın danışmanlığında 1 panel yöneticisi ve 6 panel konuşmacısı olmak üzere toplam 7 öğrenci tarafından sunuldu. Öğrenciler, Uzun Hikâye tarzında millî ve manevi değerleri öne çıkaran hikâyeler kaleme alan Mustafa Kutlu'nun farklı yönlerini ele aldı.

 

Haber: A.ARSLAN & O.SOĞANCI

 

 

18-02-202218-02-202218-02-202218-02-202218-02-202218-02-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.