DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Öğrenci Paneli

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Öğrenci Paneli

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları  "Mustafa Kutlu" paneli TEV Anadolu Lisesinde düzenlenen programla gerçekleştirildi.

 

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları  "Mustafa Kutlu" Paneline, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, sendika temsilcileri, Anadolu Mektebi Yazar Okuma Panelisti öğrenciler, okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Anadolu Mektebi, Prof. Dr. Sami Güçlü'nün önderliğinde 2012 yılında başlatılan gönüllü bir okuma faaliyetidir. Anadolu Mektebi okumaları ile öğrencilerimiz, seçkin eserler vasıtasıyla Türk kültür ve medeniyetine katkı sunmuş yazarları tanıyabilmekte, söz konusu eserler hakkında değerlendirme yazıları yazabilmektedirler. Anadolu Mektebi okumaları kapsamında düzenlenen paneller sayesinde ise öğrencilerimiz, duygu ve düşünce dünyalarını dinleyicilerle paylaşabilmektedirler. Millî ve manevi değerlerimizi ön plana çıkarmayı hedefleyen Anadolu Mektebi okumaları, Türkçemizin güzel ve akıcı kullanılması noktasına da katkı sunabilmektedir.

 

9 Ocak 2020 tarihinde yenilenen protokol çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içerisinde faaliyetlerine devam etmekte olan Anadolu Mektebi, eğitim ve öğretim faaliyetlerimize farklı bir ivme kazandırabilecektir.

 

İlimizde 2021 yılı Kasım ayından itibaren Anadolu Mektebi Yazar Okumaları faaliyetleri başlamıştır. 5 lisemiz ve 1 ortaokulumuzda öğrencilerimiz kitap okuma faaliyetleri yapmaktadırlar. Liselerimizde Mustafa Kutlu'nun eserleri okunmakta ve paneller düzenlenmektedir. Bugün burada Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi öğrencileri, Anadolu Mektebi kapsamında ilimizdeki ikinci paneli gerçekleştireceklerdir. Öğrencilerimizi, onlara danışmanlık yapan öğretmen arkadaşımı ve okul idaresini kutluyorum.

 

Bu vesile ile başta Prof. Dr. Sami Güçlü olmak üzere Anadolu Mektebi'nin oluşturulması ve yaygınlaştırılması sürecinde emek harcayarak yer alan herkese teşekkürlerimi sunuyor, Anadolu Mektebi okumalarının eğitim-öğretim faaliyetlerimize yeni bir bakış açısı kazandırmasını temenni ediyorum" dedi.

 

Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selçuk Özbek danışmanlığında düzenlenen panelde 1'i moderatör ve 5 panelist toplam 6  öğrenci tarafından sunuldu. Öğrenciler, Uzun Hikâye tarzında millî ve manevi değerleri öne çıkaran hikâyeler kaleme alan Mustafa Kutlu'nun farklı yönlerini ele aldılar.

 

23-03-202223-03-202223-03-202223-03-202223-03-202223-03-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.