DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayşe Yusuf Erdemir Anaokuluna Çevre Beratı

Ayşe Yusuf Erdemir Anaokuluna Çevre Beratı

İlimiz Merkezefendi Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan “Sıfır Atık Projesi’’ ne ilişkin bugüne değin çevreye duyarlı etkinlikleri ve örnek çalışmaları ile Çevreye Duyarlı Okul seçilerek Çevre Beratı almaya layık görüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Sıfır Atık Projesi”ndeki başarısıyla öne çıkan ülke genelindeki 1000 okuldan 40 okul içinde yer almayı başararak  “Çevre Beratı” ödülüne layık görülen Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu Müdürü Feyza Pınar Ünal’ı makamında kabul etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konu ile ilgili yaptığı konuşmasında “Ülke genelinde farkındalık oluşturma, çevre sorunlarına dikkat çekme, çevre bilincini geliştirme adına; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bütün okul ve kurumlarda “Sıfır Atık Projesi’ne ilişkin çalışmalar yapıldı, okullarda yapılan bazı fiziki düzenlemelerin yanı sıra öğrencilere çevre bilincini geliştirmeye yönelik eğitimler verildi.

Yürütülen bu çalışmalar neticesinde “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili başarılı çalışmalar yapan ve yaptığı etkinliklerle öne çıkan okulların bakanlık tarafından değerlendirilmesi, ülke genelindeki tüm okullar arasından çalışmaları örnek teşkil eden 40 okul belirlendi ve  “Çevre Beratı” ödülüne layık görüldü. İlimiz Merkezefendi Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu 40 okuldan biri seçilerek Çevre Beratı Ödülü almaya hak kazanarak büyük bir başarıya imza attı.  Ankara’da düzenlenen törenle Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulumuz Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk’tan ödülünü aldı. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.