DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başer Ailesine İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Vefa Gecesi Düzenlendi

Başer Ailesine İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Vefa Gecesi Düzenlendi

Denizli’mize kazandırdıkları okullarla ilimiz eğitimine büyük katkılar sağlayan hayırsever Başer Ailesi’ne Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda vefa gecesi düzenlendi.

 

İlimizde eğitim öğretime ev sahipliği yapan Aynur-Feza Başer Anaokulu, Ekrem Başer İlk ve Ortaokulu, Ayşe-Mürüvvet Başer İmam Hatip Ortaokulu ve Hatipzade Veli Başer Anadolu İmam Hatip Lisesi’ ni yaptıran Başer Ailesi onuruna düzenlenen geceye Denizli Valisi Hasan Karahan, Başer Ailesi, Denizli İl Milli Eğitim Müdür Mahmut Oğuz ve davetliler katıldı.

 

Toplantıda yaptığı konuşmaya kıymetli Başer Ailesi, Başer Ailesinin yakınları, Başer Ailesinin yaptırdığı okulların müdürleri ve öğretmenlerini saygı ve sevgiyle selamlayarak başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Mürüvvet Teyzemiz ve Ekrem Amcamız ne güzel evlatlar yetiştirmişler. Topluma ve Milli Eğitim Camiasına faydalı çok güzel eserler ortaya koymuşlar.

Muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmemiz ve 2023 Türkiye’sinde Denizli’nin diğer illerin çok önünde olması, örnek bir il olmamız için hayırseverlerin, öğrenci velilerimizin, okul müdürlerinin ve öğretmenlerimizin desteğine çok ihtiyacımız var. Onlar olmadan bizim mesafe kat etmemiz mümkün değil. Sayın Valimizin talimatlarıyla Başer Ailesine olan vefa borcumuzu ödemek için böyle güzel bir gece hazırladık ve bugün buradayız. Bizler her zaman Başer Ailesiyle gurur duyuyoruz ve inanıyorum ki Göveçlik Halkı dâhil olmak üzere tüm Denizli Halkı da gurur duyuyor.” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan ise konuşmasında “Hayırlı bir gecede güzel bir amaç için burada beraberiz. Eğitime gerçekten çok büyük katkılarda bulunan Değerli Başer Ailesi ve diğer hayırseverlerimize huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Eğitime olan büyük yatırımlar ve destekler semeresini veriyor. Denizli, bölgemizin en gelişmiş 2. ili. Bir sanayi şehri, bilinçli bir tarım ve hayvancılık şehri, turizm şehri ve her alanda örnek ve öncü bir şehir. Bunun temelinde de yetişmiş ve kaliteli insan gücü yer alıyor. Bunların hepsinin ötesinde de Denizli insanının samimiyeti, güler yüzü ve tatlı dili olmazları olduruyor. İnşallah Denizli daha güzel günler görecek. Daha büyük, daha müreffeh, daha kalkınmış, daha yaşanabilir bir Denizli’yi hep birlikte kuracağız. Bu konuda emeği geçen ve gayret gösterenlere şimdiden kolay gelsin diyor, saygılar sunuyorum ve iyi akşamlar diliyorum. “ dedi.

 

Konuşmaların ardından Denizli Valisi Hasan Karahan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından başta Başer Ailesine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim edildi.

 

07-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.