DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim ve Sanat Merkezlerimiz Teknofest Finallerinde

Bilim ve Sanat Merkezlerimiz Teknofest Finallerinde

Dünyanın en önemli Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olarak gösterilen TEKNOFEST finallerinde Merkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi ile Pamukkale Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi ilimizi temsil edecek.

 

Ülkemiz genelinde yoğun bir başvuru ve değerlendirme sürecinin yaşandığı TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarında Teknofest finallerine toplam 4 proje ile katılma hakkı kazanarak 21-26 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanında yerlerini alacak.

 

Teknofest 2021 Eğitim Teknolojileri yarışmasına (İlkokul  seviyesi) Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi adına 'Mucit İkizler' takımı olarak başvurduğu 'Mucit İkizler Haksayar' projesiyle finale kaldı. 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak olan final yarışmalarına takım üyesi olarak kurum öğrencisi Emir Bulut, Burak Bulut ile kurum Rehber Öğretmeni Hatice Hale Bulut danışmanlığında finale katılacak.

 

Pamukkale Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi TEKNOFEST yarışmalarına TEKNO KÜLTÜR takımı  "Oyna, Öğren, Kültürlen" projesi danışman öğretmen Elif Pelin Eriş, öğrenciler İsmail Furkan Uludağ ve Hüseyin Şimşek, ENTROPİ takımı  "GRG Sistemi" projesi danışman öğretmen Ahmet Okul, öğrenci Alya Seher Demirayak, ENCELADUS AEROSPACE takımı "Liseler Arası İHA" danışman öğretmen  Veysel Kırışan öğrenciler İlke Varal, Görkem Ünlü, Resul Umut Tülüoğlu ve Emre Kaplan ile finallerde olacak.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı açıklamada "Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarında finallere kalarak büyük bir başarıya imza atan  Merkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi ile Pamukkale Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezlerimizi tebrik ediyorum. Finallerde ilimizi başarı ile temsil edeceklerine inanıyorum. Öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.