DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğrenci Seçimi (Üst Yazı ve İlgili Sunu)

 DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZ

2015-2016 eğitim öğretim yılında Bilim Sanat Merkezlerinde eğitim almak üzere 2., 3. ve 4. Sınıfa devam eden öğrenciler arasından seçim yapılacaktır. Genel zihinsel, resim, müzik yeteneği alanlarında özel yetenekli olduğu düşünülen öğrenciler sizin tarafınızdan aday gösterilip, bu alan okunduktan sonra açılacak olan gözlem formlarının doldurulması gerekmektedir. Aday gösterdiğiniz her öğrenci için en fazla 2 yetenek alanında seçim yapabilirsiniz. Ülkemizde nüfusun % 2’sinin özel yetenekli olduğu düşünülmektedir. Bu istatistiki veriden hareketle sınıf mevcudunuzun en fazla %20’sini yönlendirmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Aday gösterdiğiniz öğrencilerin genel zihinsel, resim ve müzik alanından yaşıtlarının ilerisinde olan, sürekli soru soran, kolay ve çabuk öğrenen, yaratıcı öğrenciler olmalıdır. Öğrencilerin ve ailelerinin grup taraması ve bireysel incelemelerde seçilmemelerinden kaynaklı olumsuzluklar yaşamamaları için hem aday göstermelerinde hem de gözlem formlarını doldururken gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir. Gerekli hassasiyeti gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

 

Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğrenci Seçimi ile İlgili Üst Yazıyı Görmek İçin Tıklayınız.

Özel Yetenekli Öğrenciler ve Bilim ve Sanat merkezlerine Öğrenci Yönlendirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler İçin Tıklayınız.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.