DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM Öğrencileri III. Sosyal Bilimler Ulusal Çocuk Kongresi Başladı

BİLSEM Öğrencileri III. Sosyal Bilimler Ulusal Çocuk Kongresi Başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca Denizli'de gerçekleştirilen BİLSEM Öğrencileri III. Sosyal Bilimler Ulusal Çocuk Kongresi yapılan açılış programı ile başladı.

Müdürlüğümüz Ülker Yörükoğlu BİLSEM tarafından organize edilen BİLSEM Öğrencileri III. Sosyal Bilimler Ulusal Çocuk Kongresi'nin açılışı Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, bakanlık yetkilisi, protokol üyeleri, akademisyenler, öğretmenler ve öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirildi.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde  "100. Yılında Cumhuriyet ve Eğitim" teması ile yapılacak olan ve farklı illerden 24 BİLSEM'den 30 öğrenci ve 30 danışman öğretmenin katıldığı kongre 3 gün süre ile devam edecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan yaptığı açılış konuşmasında "Cumhuriyetimizin 100. Yılını coşkuyla kutladığımız bir dönemde " 100. Yılında Cumhuriyet ve Eğitim" temalı BİLSEM Öğrencileri III. Sosyal Bilimler Ulusal Çocuk Kongresi'ni ilimizde gerçekleştiriyor olmak, bizim için ayrı bir anlam ve değer taşımaktadır.

BİLSEM'ler öğrenci profilleri itibariyle ülkenin geleceğine ışık tutan kurumlar olması sebebiyle ayrı bir öneme sahiptir. Bu kurumlarda çağın gerektirdiği eğitimlerin verilmesinin yanında kültürel kimliğine, milli ve manevi değerlere bağlı geleceğin lider ve bilim insanları yetiştirilmektir.

Kongremizin amacı; çocuklarımızın bilimsel düşünme becerilerini geliştirmek, bilimsel süreci tanımalarını sağlamak, temel bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerini kullanabilme becerilerini geliştirmek, bilimsel araştırmaya dönük motivasyonlarını ve bilimsel kongre tecrübelerini arttırmaktır. Kongrenin bir diğer hedefi de ülkemizin farklı bölgelerindeki Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerini bir araya getirerek sosyal, kültürel paylaşımlarını arttırmaktır. Bu kongre sayesinde 24 farklı BİLSEM'den 30 öğrencimizi ve 30 danışman öğretmenimizi Denizli'mizde misafir ediyoruz.

Bugün başlayacak ve üç gün sürecek olan kongrede öğrencilerimiz bilimsel sürecin tamamıyla; üst düzey bilgi, beceri, tutum ve davranışları deneyimlemiş olacaklardır.

" 100. Yılında Cumhuriyet ve Eğitim" temalı bu anlamlı kongre için ilimize Türkiye'nin dört bir tarafından gelen öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve emeği geçen tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Yine kongrenin gerçekleşmesinde bizlere destek veren kurum ve kuruluşlara, Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.  Kongrenin alana katkı sunmasını temenni ederim" dedi.

 "100. Yılında Cumhuriyet ve Eğitim" temalı BİLSEM Öğrencileri III. Sosyal Bilimler Ulusal Çocuk Kongresi'nde üç gün süre ile akademisyenlerin başkanlığında oturumlar halinde BİLSEM öğrencileri danışman öğretmenleri koordinatörlüğünde 15 dakika süre ile kongre sunumlarını gerçekleştirecekler.

Kongre kapsamında ilimize gelen misafirler aynı zaman ilimizin çeşitli turistik ve tarihi yerlerini gezerek ilimizi tanıma fırsatı yakalayacaklar.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.