DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Tarla İki Okul

Bir Tarla İki Okul

Denizli’de uzun yıllar çiftçilikle uğraşan 86 yaşındaki Mehmet Ali Uyanık doğup büyüdüğü ata toprağına ikinci okulunu yaptırmak için protokol imzaladı.

 

Protokol imza törenine; Valimiz Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Hayırseverimiz Mehmet Ali Uyanık ve torunları katıldı.

 

Ömrü boyunca doğup büyüdüğü topraklara okul yaptırma hayali ile yaşadığını belirten Hayırsever Mehmet Ali Uyanık, 2017 yılında bu hayaline imzaladığı Anadolu Lisesi protokolü ile kavuştu. 1 Milyon 700 bin TL değerinde olan ve eşi Naile Uyanık ile kendi isminin verileceği lisede çok kısa bir zaman sonra ilk ders zili çalacak.

 

Yaptırdığı lisede ilk ders zilinin çalması heyecanı içinde olan Hayırsever Mehmet Ali Uyanık Valimiz Hasan Karahan ile aynı bölgeye dört derslikli Naile Mehmet Ali Uyanık Anaokulu protokolüne imza attı.

 

Hayatı boyunca kurduğu en büyük hayallerine ulaşmanın mutluluğu içerisinde olan Hayırsever Mehmet Ali Uyanık, Allah’ım imkânı olan herkese okul yaptırmayı nasip etsin dedi.

 

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan “Mehmet Ali Uyanık amcamızla bugün ikinci protokolümüze imza atıyoruz. Kendisi hayata atıldıktan sonra bir hayal kurmuş. Bu hayali ile eğitime ikinci bir değer ve can katıyor. Allah hayırlarını kabul etsin. Herkese Allah nasip etsin” dedi.

 

Merkezefendi İlçesi Başkarcı Mahallesinde Hayırsever Mehmet Ali UYANIK tarafından Betonarme Karkası yaptırılacak olan anaokulu; Özel Projeli 4 derslik, yemekhane ve idari odalardan oluşmakta olup toplamda 800 Bin TL’ye mal olacak.

 

01-03-201901-03-201901-03-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.