DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çırak Öğrenciler Avrupa Yolunda

Çırak Öğrenciler Avrupa Yolunda

İlimiz Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri  Erasmus + mesleki eğitim öğrenci ve personel hareketliliği projesi kapsamında "Mobilya Alanında Yenilikçi Üretim Yöntemleri Stajı" için  Romanya'ın Bükreş iline gidiyor.

 

Stajlarını Avrupa Birliği ülkesi olan Romanya'da yapacak öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici makamında kabul etti.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici " Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen  "Mobilya Alanında Yenilikçi Üretim Yöntemleri Stajı" projemiz kapsamında 16.01.2022 ? 28.01.2022 tarihleri arasında, mobilya iç mekan tasarımı alanından 6 öğrencimiz Romanya ?Bükreş'deki Modella Concept Mobilya Fabrikası'nda, 6 öğrencimiz ise Casa Di Adriano Srl  Mobilya işletmesinde staj faaliyetlerine katılacaklardır.

 

Projemizin hedefi; Staj faaliyetlerinde yer alacak öğrencilerimizin tüm ürünlerde aynı kalite ve ölçü hassasiyetinde üretim sağlayan ve bilgisayar teknolojisi ile kontrol edilen CNC makineleri ile mobilya üretimi ile ilgili mesleki bilgi, beceri ve yeterliklerini artırmaları ve bunun sonucunda sektörde iyi şartlardaki istihdam imkanlarından yararlanmalarının sağlanmasıdır. Öğrencilerimize stajlarında başarılar diliyorum" dedi.

 

12-01-202212-01-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.