DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme ve Doğru Müdahale İçin Rehber Kitap" Tanıtımı YapıldıDenizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından; ihmal ve istismar konusundaki farkındalık ve bilgi düzeylerinin artırılması amacıyla hazırlanan "Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme ve Doğru Müdahale İçin Rehber Kitap"ın tanıtımı yapıldı.

 

Merkezefendi Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen kitap tanıtım programına Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ilçe milli müdürlükleri yöneticileri, kitabı hazırlayan komisyon üyeleri ve öğretmenler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında "Sayın Valim, çok saygı değer Merkezefendi Kaymakamımız, değerli çalışma arkadaşlarım, okul müdürlerimiz ve kıymetli öğretmen arkadaşlarım. Öncelikle hepinizi böyle önemli bir konuyu canla başla ve dikkatle izlediğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür eder saygılarımı sunarım. Biz eğitimciler olarak birbirimizin her zaman tamamlayıcı unsurları olmalıyız. Tecrübelerimizin yanında aynı zamanda öğrenmeye de açık olmalıyız. Eğitim öğretimin sadece belli bir alanına yoğunlaşmıyoruz. 1150 kurumumuz ve 15 bin öğretmenimizle 200 bine yakın öğrencimize eğitim veriyoruz. Milli eğitimimizi en iyi şekilde yüceltmek siz değerli öğretmenlerimizle gerçekleşiyor. Çocuklarımızla ilgili ihmal ve istismar konularının üzerinde yoğunlaşıyoruz. Bizler bunu yaparken özellikle rehber öğretmen arkadaşlarımızın desteğini alıyoruz. Bunu söylerken rehber öğretmenlerimizin ne kadar önemli ve değerli olduğunu belirtmek istiyorum. Öğrencilerimizin her biri rehber öğretmenlerimiz tarafından e-rehberlik modülüne işlenmiş olacak. Benim sizlerden istirhamım böyle güzel bir kitabı sahada uygulamanızdır.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında "İhmal ve istismarın kaynağında çözümünü sağlamak ve farkındalık yaratmak adına güzel bir çalışma yapıldı. En önemlisi de okullarımızda rehber öğretmenlerimizin duyarlılıkları bizler için çok değerli.

Faydalı, açıklayıcı ve pratik bir kitap. Kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyorum. Ülke çapında örnek bir eser ortaya çıkmış" dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan'ın konuşması sonrası kitabı hazırlayan rehbet öğretmenleri  "Başarı Belgesi" ile ödüllendirdi.  

 

"Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme ve Doğru Müdahale İçin Rehber Kitap"ı 1500 adet basılmış olup, ilimiz genelindeki tüm okullara ve rehber öğretmenlerine dağıtılmak üzere ilçe milli eğitim şube müdürlerine verildi.

22-10-201922-10-201922-10-201922-10-201922-10-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.