DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende

Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Merkezinde öğretmenlere yönelik ilk yardım eğitimleri devam ediyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığınca  "Görevimiz İlk Yardım" sloganı ile başlatılan "İlk Yardım Eğitimi Seferberliği" projesi kapsamında meslek lisesinde görev yapan öğretmenler ilk yardım eğitimlerini tamamladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici,  "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında meslek lisesinde görevli öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen eğitimlerde öğretmenlerele bir araya geldi.

 

İlk yardım becerilerinin sürekli güncel tutulmasının altını çizen Müdür Süleyman Ekici yaptığı açıklamada "Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren İlk Yardım Eğitim Merkezimizde; bakanlığımızca öğrenci, öğretmen ve velilerimizde ilk yardım bilincinin geliştirilmesi, yaralanma ve sakatlanmaların azaltılması amacıyla başlatılan "Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende" ve "Mesleki Eğitimde 1000 Okul " projesi kapsamında meslekî ve teknik okullar ile temel eğitim, özel eğitim ve pansiyonlu okullar öncelikli olmak üzere öğretmen ve okul yöneticilerine yönelik iki günlük uygulamalı "Temel İlkyardım Eğitimi Kurslarımız" mahalli hizmetiçi eğitim faaliyeti olarak yapılıyor. Denizli merkez ve ilçelerimizdeki öğretmenlerden bugüne kadar 1400 öğretmenimiz Temel İlkyardım Eğitimi aldı. Öğretmenlerimizin ilk yardım kurslarımızda aldıkları eğitimleri kullanacakları bir durumla karşılaşmamalarını temenni ediyorum. Ancak, böyle bir an geldiğinde bu bilgilerle insanların hayata tutunmalarını sağlayabilirsiniz. İlk Yardım eğitimlerinin  ildeki tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere verilmesi hedefliyoruz" dedi.

 

31-03-202131-03-202131-03-202131-03-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.