DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklarımızın Geleceği İçin Çalışıyoruz

Çocuklarımızın Geleceği İçin Çalışıyoruz

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ilimizde eğitimin genel durumu 19 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve 19 ilçe milli eğitim müdürü katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında "Türk Eğitim Sistemimizin yeni sloganı olan Eğitimde Fırsat Adaleti kapsamında Bakanlığımızın eğitim politikalatı doğrultusunda İlimizde eğitimdeki başarı çıtasını nasıl daha yukarılara çıkarabiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz. İlimizin her bir köşesinde çocuklarımızın geleceği için çalışıyoruz.


Bakanlığımızca Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek programı yenilendi. EBA içeriği bakımında eşssiz bir program haline geldi. Bu program sayesinde eğitimde fırsat adaleti sağlanabiliyor.

 

Denizli olarak Başarı Değerlendirme ve İzleme Projemiz kapsamında sürdürdüğümüz Okul-Veli-Öğrenci çalışmalarımıza devam ediyoruz. Öğretmenlerimizi velilerimizin ziyaret ederek onlara misafir oluyorlar. Bu ziyaretlerin başarı endeksine katkısının büyük olduğuna inanıyoruz.

 

Eğitimde nitelik çalışmalarının yanında nicelik çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Okullarımız ve pansiyonlarımızı adeta beş yıldızlı otel konforuna getirmek adına eğitim çalışanları olarak gecemizi gündüzümüze katmaktayız. Okul ve pansiyonlarımızda hijyeni ön planda tutuyoruz.


Değerlerine sahip çıkan bir nesil gelecekte daha da güçlenir. Bu nedenledir ki yürütmekte olduğumuz Eğitimde Değerler Eğitimi Programı bizler için çok önemli. Yalnızca akademik başarı için değil değerler eğitimi içinde büyük gayret içerisindeyiz" dedi.


11-03-202011-03-202011-03-2020

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.