DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Deneme Sınavları Yönergesi

Deneme Sınavları Yönergesi

 

      Sayın Yöneticimiz, Değerli Öğretmenimiz,

        13 Kasım 2015 Cuma günü İlimiz genelinde uygulanacak olan 8. sınıflar Kazanım Ölçme, Değerlendirme ve İzleme Sınavı Denemesi; öğrencilerin kazanım düzeylerinin ölçülmesini amaçlayan bir uygulamadır. Sınav soruları, öğrencinin muhakeme gücü ve analitik düşünme becerisi göz önüne alınarak, ders programlarındaki kazanımlara göre hazırlanmıştır.

 SINAV YÖNERGESİ

        A- Sınav Evrakı Teslim Alma/Teslim Etme:

        Sınav soruları, sınav gününden iki gün önce, hizmet verecek firma (Bilfen Yayıncılık) tarafından ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim edilecektir. İlçe milli eğitim müdürlükleri de sınav evraklarını, sınavlardan bir gün önce (12 Kasım 2015, Perşembe) okul yöneticilerine teslim edecektir. Okul yöneticileri, optik formları (cevap kâğıtları) sınav bitiminden sonra (13 Kasım 2015, Cuma günü) İlçe milli eğitim müdürlüğüne teslim edecektir. İlçe milli eğitim müdürlüğünde toplanan optik formlar, hizmet verecek firma tarafından teslim alınacaktır. 

        B- Sınav Uygulaması:

1.Sınavlar iki oturum şeklinde gerçekleştirilecektir. (Birinci oturumda; Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine ait sınavlar, ikinci oturumda ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük/Sosyal Bilgiler ve Yabancı Dil sınavları yapılacaktır.) Gözcülük görevi, sınav günü 8. sınıf şubelerine dersi olan öğretmenlerce, dönüşümlü olarak gerçekleştirilecektir.    

2.Her oturumun süresi 120 dakika olacak; üç dersin sınavı, ara vermeksizin uygulanacaktır.

        3. Birinci oturumdan sonra 30 dakika ara verilecektir.

        4. Birinci oturum, 08.30’ da, ikinci oturum 11.00’ da başlatılacaktır. (Okullar; Sınavların Başlama-Bitiş Saatini, kendi durumlarına göre düzenleyebilir.)

5. Sınav günü okulun diğer sınıfları (5, 6 ve 7. sınıflar) ile aynı bahçe içindeki/kampüs şeklindeki yapılanmalarda bulunan diğer okullarda (Anaokulu, ilkokul, lise) eğitim-öğretim yapılacaktır.

        6. Her oturumun derslerine ait soruların tamamı tek kitapçıktadır.  1. oturum kitapçığında Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi; 2. oturum kitapçığında ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük/Sosyal Bilgiler ve Yabancı Dil derslerine ait sorular bulunmaktadır.

        7. Her oturum için, öğrenci adına önceden kodlanmış ayrı cevap kâğıdı (optik form) kullanılacaktır. Her okula, yeteri kadar yedek soru kitapçığı ve optik form gönderilecektir. Okula sonradan gelen öğrenciler (Okullar tarafından ‘denemesinavi.bilfenyayincilik.com’ adresindeki ‘Orbim’ sistemine öğrenci bilgisi girişi yapıldıktan sonra gelen 8. sınıf öğrencileri) için yedek sınav evrakı kullanılacaktır. Yedek optik formlar kodlanmadığı için, bu formu kullanacak öğrenciler tarafından kurşun kalemle kodlanması (Sadece Adı, Soyadı, sınıfı/şubesi, numarası ve öğrenci türü bilgilerinin) gerekmektedir.

        8. Soru kitapçıkları, öğrencilerde kalacaktır.      

        9. İki farklı kitapçık türü (A,B) bulunmaktadır. Yan yana oturan öğrencilere farklı tür kitapçık verilecektir.

       10. Sınav sonunda; sadece optik formlar, ‘Geri Dönüşüm Poşeti’ ne konularak okul yönetimine teslim edilecektir.      

                                                                                                        Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz…

                                                                                                            Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.