DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Verimliliğin Şampiyonları" Arasında Yerini Aldı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen "Mobil Deney Çantası" Projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Verimlilik Proje Ödülleri 2023'te Türkiye 3.'lüğü ile taçlandırıldı.

Türkiye'nin en büyük teknoloji geliştirme bölgesi olan ve Kocaeli/Gebze'de bulunan Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan Türkiye 3.'lüğü ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'dan aldı.

Verimlilik bilincini ülke çapında yaygınlaştırma amacını taşıyan ve bu yıl 9.'su düzenlenen "Verimlilik Proje Ödülleri", 2014 yılından bugüne ulaştığı en yüksek başvuru sayısı olan 596 başvuruyla rekor kırarken; Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mobil Deney Çantası Projesiyle, bu başvurular arasında finale kalan 74 projenin arasından da sıyrılarak ödüllendirilen 35 proje arasına girdi ve "Eğitim" kategorisinde Türkiye 3.'lüğünü kazandı. Eğitim kategorisinde 2.'lik ödülünü "Yeni Teknolojilerle Orta Ölçekli Kompost Üretim Tesisi Tasarımı ve Gerçekleştirilmesi Projesi" ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi alırken, bu kategorideki 1.'lik ödülü "Uzaktan Eğitim Kapısı Projesi" ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin oldu.

Bağımsız değerlendiriciler tarafından başvuru tarihinden itibaren sırasıyla; idari kontrol, ön değerlendirme, yerinde inceleme ve sene sonu jüri değerlendirmesi aşamalarını başarıyla geçen "Mobil Deney Çantası" Projesi, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitimde fırsat eşitliğini ve verimliliği odağına alan bir anlayışla alana katkı sağlaması amacıyla hazırlandı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından geliştirilip Pamukkale Üniversitesi iş birliğiyle son halini alan Mobil Deney Çantası, Denizli Sanayi Odası destekleriyle Denizli'de bulunan 62 birleştirilmiş sınıflı ilkokula teslim edildi.

Projenin son halini almasından itibaren geçen süreçte Mobil Deney Çantası hakkında öğretmenlere materyal hakkında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ayrıntılı bilgilendirme yapıldı ve alınan geri bildirimler verimlilik adına olumlu sonuçlar verdi. 

Öğrencilerin öğrenim programındaki hedefleri gerçekleştirebilmesi, derslerine olan ilgi ve motivasyonlarını artırabilmesi açısından kilit bir role sahip olması hedeflenen Mobil Deney Çantası; öğrencilerin bilime olan ilgilerini artıracak önemli bir öğretim materyali olarak tasarlandı.

29-01-2024

29-01-202429-01-202429-01-202429-01-2024

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.