DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ders Kitabı Yazan Öğretmenler Ödüllendirildi

Ders Kitabı Yazan Öğretmenler Ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lise ders kitapları öğretmenler tarafından yazılıyor.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ders kitabı yazma komisyonunda görevli öğretmenler ülkemiz genelinde okutulan ders kitaplarını yazıyorlar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Kitap Yazma Komisyonlarında görevli öğretmenlere Bakanlık tarafından gönderilen Teşekkür Belgelerini verdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Müdür Yardımcısı Şener Bayram, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Kitap Yazma Komisyonunda görevli öğretmenler katıldı.

 

Bakanlığımızca ülke genelinde 2016 yılında 6 komisyon olarak, 42 öğretmen ve 13 akademisyenle başlanan kitap yazım çalışmalarına ilimiz öğretmenlerinin büyük katkısı olduğunu belirten Müdür Ekici "Beş yıllık süreçte Fen Lisesi Fizik 10-11, Anadolu Lisesi Müzik, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Flüt, Masa Tenisi ve Atletizm, Sosyal Bilimler Lisesi Sosyal Bilim Çalışmaları ders kitapları ilimiz kitap yazma komisyonlarındaki görevli öğretmenlerimizce yazıldı.

 

Bu kitaplardan Fen Lisesi Fizik 10, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Flüt, Masa Tenisi ve Atletizm ders kitapları şu anda okullarda okutulmaktadır.

 

İlimizde Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı kitap yazma çalışmaları hali hazırda üç komisyon olarak Kent ve Tüketim Sosyolojisi, Akıllı Şehirler ve İnsanlığın Geleceği ve Anadolu Lisesi Fizik 10 kitapları 12 öğretmen ve 5 akademisyen tarafından devam ediyor.

 

Komisyonlarımız kitap yazımının yanı sıra program yazımı, EBA'ya soru yazımı, yardımcı kaynak olarak kullanılmak üzere etkinlik kitabı yazımı, ders içeriklerinin interaktif bir şekilde kullanılması için görsel ve video çekimi çalışmaları ve derslere ait kavram çalışmalarını yürütüyorlar. Aynı zamanda Bakanlığımız tarafından yazılan kitapların çapraz incelemelerini de yapıyorlar.

 

Komsiyonlarımızda görevli öğretmen ve akademisyenlerimiz tüm bu çalışmalarını özveri içerisinde, gecelerini gündüzlerine katarak, geleceğimiz öğrencilerimiz ve Türk Milli Eğitimi adına gerçekleştiriyorlar. Eğitimimize yaptıkları büyük katkılardan dolayı Bakanlığımız tarafından kendileri Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi. Bakanlığımızın nezdinde kendilerine Teşekkür Belgelerini takdim ediyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.