DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Diploma Telafi Programıyla Lise Mezunu Oldular

Diploma Telafi Programıyla Lise Mezunu Oldular

Denizli'de alışılmışın dışında mezuniyet töreni düzenlendi. Geçmiş yıllarda ustalık belgesi almış fakat lise diploması olmayan meslek erbapları için Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen Diploma Telafi Programı kapsamında liseden mezun olan ustalar için Denizli Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezinde diploma töreni düzenlendi.

Geçtiğimiz dönem 110 kişinin başvurduğu ve yaş ortalamasının 40 olduğu programı 88 kişi başarıyla tamamlayarak lise diploması almaya hak kazandı.

Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi bünyesindeki aşçılık, elektrik tesisatı, erkek kuaförlüğü, kadın kuaförlüğü, otomotiv elektrikçiliği, fırıncılık gibi alanlarda kayıt alınan programda katılımcılar fark derslerini vererek lise mezunu oldular.

Okul bahçesinde düzenlenen diploma törenine İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, sektör temsilcileri, okul müdürleri, programdan mezunlar ve aileleri katıldı.

Telafi programını başarıyla tamamlayan ustaları tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Bugün mesleki eğitimde bizim için çok önemli, güzel bir gün. Diploma telafi programı yapıyoruz. Ustalık belgesine sahip olan ama lise diplomasına sahip olmayan 60-70 yaşına kadar her yaştan bugün öğrencilerimiz vardı. 88 öğrencimizi bugün lise diploması ile buluşturduk. Öğrencilerimiz aileleriyle, çocuklarıyla, torunlarıyla beraber bugün lise diplomasına kavuştular. Mesleki eğitimde gelinen noktada artık bu hizmetlerimiz artarak devam ediyor. En güzeli ise bu öğrencilerimizin bu diplomalarını aldıktan sonra hafta sonunda yapılacak olan üniversite sınavına girecek olmaları bizi ayrıca mutu ediyor. Aldıkları diplomalar hayırlı uğurlu olsun. İnşallah istihdama dönüşsün, üretime dönüşsün." dedi.

 

16-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-2023

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.