DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Uygulamaları İçin Oluşturulan Fiber İnternet Alanları Tablet Bilgisayarlarla Donatıldı

EBA Uygulamaları İçin Oluşturulan Fiber İnternet Alanları Tablet Bilgisayarlarla Donatıldı

 

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla AYDEM Fen Lisesi öğrenci pansiyonun kız ve erkek bölümlerine "fiber kablolar" çekilerek, internet odaları oluşturuldu ve tablet bilgisayarlarla donatıldı

 

Öğrenciler bu uygulama ile gerek tablet bilgisayarlarla gerekse cep telefonları ile Dünyanın en büyük eğitim portallarından olan ve Millî Eğitim Bakanlığının büyük bir hassasiyetle üzerinde durduğu EBA Akademik Destek ve EBA Canlı Ders uzaktan eğitim uygulamalarını daha hızlı ve yoğun bir şekilde alabilecek.

 

Eğitimde bilgi teknolojilerinin kullanılmasının önemini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, AYDEM Fen Lisesi pansiyonunda öğrencilerin kullanımı için hazır hale gelen EBA Altyapısı çalışmalarına ilişkin yaptığı konuşmasında "Türkiye'de ilk defa bir okul pansiyonunda böyle bir uygulamaya geçilmiştir. 2023 Eğitim Vizyonu ile birlikte eğitim sistemimizde farklı aktörlerin katılımıyla, dijital eğitim ve öğretim içeriği geliştirme ekosistemi oluşturulmaya başlandı. Bu hedefin gerektirdiği üzere öğrencilerimizin ellerinin altında ihtiyaç duydukları bilgiye anında ulaşabilecekleri bir bilgi ve öğrenme havuzu var. Denizli olarak, eğitimde teknolojiyi, öğretmen ve öğrenci odaklı bir sistem içinde kullanarak başarıya ulaşma gayreti içerisindeyiz" dedi.

 

 

17-04-202017-04-2020

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.