DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA'ya İçerik Üreten Öğretmenler Ödüllendirildi

EBA'ya İçerik Üreten Öğretmenler Ödüllendirildi

Dünyanın ve ülkemizin içerisinde bulunduğu salgın sürecinde uzaktan eğitimin önemi her geçen gün katlanarak arttı.

 

Uzaktan eğitim faaliyetleri adına içerik üretimi adına Milli Eğitim Bakanlığı hızlı bir reaksiyon gösterdi. Milli Eğitim Bakanlığınca salgın sürecinden önce hayata geçirilen EBA platformu üzerinden öğrenciler ders içeriklerine ulaşma imkanı buldu.

 

Bu süreçte EBA Tv yayınlarında ve daha sonraki dönemlerde de kullanılmak üzere  MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce iller bazında ders içerikleri videosu hazırlandı.

 

İlimizde eğitim veren mesleki eğitim okullarımızda bu doğrultuda içerikler hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığınca bu süreçte ders videoları hazırlayarak EBA platformu aracılığıyla ülkemizdeki tüm mesleki eğitim öğrencilerin hizmetine sunulmasını sağlayan öğretmenler Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

 

Başarı Belgesi ile ödüllendirilen öğretmenlere Başarı Belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici tarafından verildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Mahmut Gürhan, Başarı Belgesi ile ödüllendirilen öğretmenler Hayrettin Akyalçın, Mehmet Kemal Birben, Ali San, Sülai Hülya Özcan, Mine Güler, Fadime Dinç, Yasemin Candan, Bayram Aktulun ve Ahmet Cemal Doğruoğlu katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Salgın sürecinde yüz yüze eğitimin yapılamadığı dönemde uzaktan eğitimin değeri kat kat arttı. Bu süreçte öğretmenlerimiz öğrencilerinin eğitiminlerinin sürekliliği için canı gönülden çok çaba sarf ettiler. Bugün güzel bir vesile için bir araya geldiğimiz öğretmenlerimiz de hazırladıkları video içeriklerle eğitim adına kalıcı eserler bıraktılar. Bu belgeleri vermem bir sonuç değil daha güzel yapılacak çalışmaların devamı niteliğindedir. Dijital içerik üretimine Bakanlığımız tarafından önem ve öncelik verilmekte. Mesleki eğitimi memleket meselesi olarak görmekteyiz. Bu süreçte eğitime katkı veren destek olan tüm öğretmenlerimizi kutlar başarılarının devamını diliyorum" dedi.

 

EBA'ya Denizli ilinden mesleki eğitim adına üretilen içerikler;

 

Gülay Kaynak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde;  Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı, Güvenlik Sistemleri Dalı, Kapalı Devre Kamera Sistemleri ders videoları okul öğretmenleri tarafından çekildi. Her hafta için 1 video olacak şekilde 33 video çekilerek EBA'da yayınlanıyor.

 

Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde; Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı, Erkek Kuaförlüğü Dalı, Kadın Saç Şekillendirme ve Renklendirme dersi videoları okul öğretmenleri tarafından çekildi.  Her hafta için 1 video olacak şekilde 27 video çekilerek EBA'da yayınlanıyor.

 

Sarayköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde; Tarım Alanı, Peyzaj Dalı, Peyzajda Hobi Bahçeleri dersi videoları okul öğretmenleri tarafından 26 video çekilerek EBA'da yayınlanıyor.


16-06-202116-06-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.