DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Fark Yaratan Özgün Çalışmalar Farklı İllerden Eğitim Yöneticilerine Tanıtıldı

Eğitimde Fark Yaratan Özgün Çalışmalar Farklı İllerden Eğitim Yöneticilerine Tanıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde hayata geçirilen "Öğretmen ve Yönetici Hareketlilik Programı'nın pilot çalışması Pamukkale İlçesi Nedime Kabaklıoğlu Anaokulunda gerçekleştirildi. 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in geçtiğimiz Mart ayında MEB Şura Salonu'nda düzenlenen "Öğretmenler ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişimi Programı"nda da değinmiş olduğu Öğretmen ve Yönetici Hareketliliğinin sağlanması konusunda atılan adımlar neticesinde, farklı illerden eğitim yöneticileri alanında uzman akademisyenlerin de iştirakiyle Denizli'de buluştu. 

Program kapsamında; Şanlıurfa, Samsun, Kırşehir, Kahramanmaraş, Balıkesir ve Konya illerinden gelen bağımsız anaokulu müdür yardımcıları ve müdürleri Nedime Kabaklıoğlu Anaokulunda uygulanan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimde iyi örnekler olarak seçilen  Sözcüksüz Kitap, Etkileşimli Kitap Okuma, Erken Okuryazarlık, Sıfır Atıkla Değerlerimiz ve Okul Öncesi Eğitimin Desteklenmesi Projeleri hakkında bilgilendirildi ve okulda uygulanan projelerin atölye çalışmalarına katıldılar. Ayrıca; Pamukkale Üniversitesi  Eğitim Bilimleri Enstitüsünden Prof. Dr. Abdurahman Tanrıöğen ile Okul Öncesi Eğitim bölümünden Doç. Dr. Fatma Nilgün Cevher Kalburan tarafından katılımcılara Etkili Okul Yönetimi ve Okul Öncesinde Fiziksel Mekanların Düzenlenmesi konularında eğitimler verildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Öğretmen ve Yönetici Hareketliliği Programı hakkında yaptığı değerlendirmede; " Bakanlığımızın belirlemiş olduğu politikaların ışığında, okullarımızda hayata geçirilen özgün çalışmalar ve yenilikçi yaklaşımları diğer illerimizdeki eğitim yöneticilerine tanıtma fırsatına sahip olduk. İlimiz eğitiminde sahip olduğumuz iyi örnekleri eğitim camiası ile paylaşma fırsatı yakaladığımız bu program sayesinde öğretmen ve yöneticilerimizin mesleki uzmanlık bilgilerinin artırılmasını da desteklemiş oluyoruz. 

Sayın Bakanımızın da vurgulamış olduğu üzere; iyi uygulama örneklerinin mobilitesinin artmasıyla beraber daha derin bir mesleki anlayışın kazanılması hedeflenmektedir. 

Eğitimde fark yaratan ve özgün çalışmalarıyla Milli Eğitime katkı sağlayan tüm okullarımızı tebrik ediyorum. Ayrıca; farklı illerden programa dahil olan kıymetli eğitim yöneticilerimize ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşan değerli akademisyenlerimize de teşekkür ediyorum." dedi.

12-04-202212-04-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.