DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Kalite Kitlesel Başarı ile Artar

Eğitimde Kalite Kitlesel Başarı ile Artar

İlimiz Merkezefendi ilçesinde görevli rehber öğretmenler 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

Merkezefendi RAM'da gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve rehber öğretmenler katıldı.

 

2018-2019 eğitim-öğretim yılında rehberlik alanında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz "2023 Eğitim Vizyonumuz hedeflerinde rehber öğretmenlerimiz ilimizin yol göstericileridir. Vizyon felsefesinin öğretmenlerimizden, öğrencilerimize ve velilerimize aktarılması ve tanıtılması anlamında rehber öğretmenlerimiz en aktif role sahipler. İlimizin 2023 Türkiyesi'nde eğitim alanında en üst seviyelerde olacağına inancımız tamdır. Denizli olarak hayırseverimizden sivil toplum kuruluşlarımıza, öğretmenlerimizden velilerimize kadar eğitime canı gönülden önem vermekteyiz.

Geçtiğimiz günlerde Sayın Bakanımız Ziya Selçuk, Afyon ilinde 81 il milli eğitim müdürü ile bir araya geldi. Ülkemizin eğitimi masaya yatırıldı. Sayın Bakanımız bizlerden illerimizin çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Denizli olarak eğitimde hem nicelik hem de nitelik anlamda üst seviyelerdeyiz.

 

Geleceğimiz olan yavrularımızı geleceğe ve hayata hazırlamada sadece akademik olarak değil, örnek bir insan, iyi bir vatandaş ve vatansever olarak yetiştirmeliyiz. Çocuklarımıza bunları aşılayabilirsek başarı da kendiliğinde gelecektir. Eğitimciler olarak bireysel başarıda öte genel başarıdan yanayız. Sınavlarda 1-2 veya 5 öğrencinin tam puan almasından ziyade genel başarı ortalamasının yüksek olması lazım ki eğitim kalitesi daima yükselen bir ivmeye sahip olsun" dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.