DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Yatırım Geleceğe Yatırımdır

Eğitime Yatırım Geleceğe Yatırımdır

Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

 

Törene Vali Ali Fuat Atik, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Hayırsever Muhammet Serter ve diğer protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, hayal olarak düşünülen İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi'nin gerçeğe dönüşmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Bugün büyük bir hayalin gerçekleştiğine şahit olmak için bir araya geldik. Hayırseverlerimizin desteği ile yıllardır hayali kurulan eğitim yuvasının temelini atıyoruz Bu okulun yapılmasında öncülük eden Muhammet Serter amcamız başta olmak üzere arsalarını bağışlayan tüm hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

Eğitime Yatırım, Geleceğe Yatırımdır diyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşması "Eğitim gönüllülerinin yüreklerinden yüreğimize inşa ettiği eğitim köprülerinden bir okulumuzun temel atma töreninde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Bugün hayırlı bir gün, bugün eğitim sevdalısı Serter Ailesi ve Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki ve Denizli İmam Hatip Öğrencileri Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile hayırlı bir iş yapıyoruz. Çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin geleceği için Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu 'nun temelini atarak hayırseverler zincirine bir halka daha ekliyoruz.

 

Az sonra temelini atacağımız 24 derslikli, Bodrum+zemin+3 Kat+Çatı Arası Kat planlanan okulumuzun  9.424.660.- TL. (KDV Dahil) ihale bedeli ile 2021 yılı Temmuz ayında bitirilmesi planlanmıştır. Denizli de Hayırseverlerimizin desteği bugüne kadar hiç bitmemiştir, bitmeyecektir. 

 

İlimize teşrif ettiği günden beri eğitim- öğretim konusundaki duyarlılığını her an hissettiren, bizlere önderlik eden Sayın Valimize, milletvekillerimize, eğitim sevdalısı Büyükşehir Belediye Başkanımıza,  Başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşları eğitime destek veren tüm hayırseverlerimize teşekkür eder, saygılarımı sunarım" dedi.

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hayırlı bir günde güzel bir hayır işi için bir araya geldiklerini belirterek, "Bu bölge arazi konusunda sıkıntı yaşanan bir bölge. Hayırseverler arsalarını bağışlayarak  bu okulun yapılmasına ön ayak oldular.. Bu konuda emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Temeli atılan okulumuz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

Denizli Valisi Ali Fuat Atik ise Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter İmam Hatip Lisesi'nin kendisi için çok büyük öneme sahip olduğunu söyleyerek, "Denizli'deki ilk imzaladığım protokol bu okul için olmuştu. Bunun hayata geçmesini görmek beni ayrıca gururlandırıyor. İnşallah tamamlandığında açılışını da görmek nasip olur. Denizli, hayırseverlerin değer kattığı bir il. Başta Muhammet Serter ağabeyimiz olmak üzere bağışta bulunan tüm hayırseverlerimize ve okulun yapımını üstelenen Pamukkale Belediyesi'nin değerli başkanı Avni Örki'ye teşekkür ederim" diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci konuşmasında "Hayırseverlerimizin desteği ile bu bölgeye okul yapılma konusu benim belediye başkanı olduğum dönemlerde de vardı. Bugün gerçekleştiğini görmek beni memnun etti. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki başta olmak üzere emek veren, hayırda bulunan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından İl Müftü Vekili Ramazan Özgültürkmen'in duası eşliğinde Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi'nin temeli protokol üyeleri tarafından atıldı.

 

22-02-202122-02-202122-02-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.