DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EKİM AYI YÖGEP (YÖNETİCİ GELİŞİM PROGRAMI) TOPLANTISI YAPILDI

2020 EKİM AYI YÖGEP(YÖNETİCİ GELİŞİM PROGRAMI) TOPLANTISI YAPILDI

18.12.2020 Cuma günü saat 10.30'da YÖGEP toplantısı yapıldı. İl Milli eğitim Şube Müdürü Ramazan KAYAYURT ile Denizli genelinde bulunan Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan okul müdürü, okul müdür yardımcıları ve müdür başyardımcıları toplam 90 kişinin katıldığı toplantı Zoom programı üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Müdürü Ramazan KAYAYURT; "Din öğretimi genel müdürlüğünün her yıl yöneticilerin eğitimi, gelişimi amacıyla planlanan YÖGEP(Yönetici Gelişim Programı) programının amacını; İmam Hatip Okullarında görev yapan yöneticilerimizin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri ve sürekli güncellemeleri, Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün eğitim politikaları, güncel öncelikleri ve yeni uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmalarını, bu çerçevede okul misyonu ve hedeflerini belirlemelerini sağlamak hedeflenmiştir." dedi.

Teknoloji okuryazarlığı, dijital beceriler, Web araçları, dijital platformlar ve e içeriklerin etkin kullanımı. Güvenli internet kullanımı ve kişisel verilerin korunması Bilgisayar Formatörü Nihat ÇEVNİ tarafından anlatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgisayar Formatör Öğretmeni Nihat ÇEVNİ; öğretmenler tarafından en çok kullanılan Web 2.0 araçlarının özellikleri hakkında bilgi verdi. Günümüzde öne çıkan dijital becerilerinin bazılarından söz ederek e-içeriklerin etkin kullanım yöntemleri ve güvenli internet kullanımı ile verilerin korunması hakkında imam hatip okulları idarecilerini bilgilendirdi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.