DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fen ve Anadolu Lisesi Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Fen ve Anadolu Lisesi Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlimiz genelindeki Fen ve Anadolu Lisesi Müdürleri ile 2021-2022 eğitim-öğretim yılı sonu genel değerlendirilmesi ve 2022-2023 eğitim-öğretim yılı çalışmaları toplantısı gerçekleştirildi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya ilimiz geneli Fen ve Anadolu Lisesi Okul Müdürleri katıldı.

2022-2023 eğitim-öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olması dilekleri ile konuşmasına başlayan Müdür Ekici "Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılını siz değerli müdür ve öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ile çok başarılı bir şekilde geçirdik. Salgın dönemi sonrası geçen eğitim-öğretim yılında başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlığımızca alınan tedbirlerle yüz yüze eğitim kesintisiz devam etti. Yeni eğitim-öğretim yılına da 12 Eylül itibari ile başladık.

Bizler öğrencilerimizin beklentilerine ve geleceğine dair akademik, sosyal ve kültürel çalışmalarımızı yapıyoruz. Okul müdürleri olarak okulun can damalarısınız. Sizin tecrübe ve geniş bakış açınızla okullarımız gelişip, başarıya koşuyor. Tüm idarecilerimiz tecrübe ve yönetimsel anlamda kendini geliştirmiş birer eğitimci. Eğitimde marka şehir Denizli dediğimizde başarıyı kitlesel olarak ele alıyoruz. Eğitimde her geçen gün yeni yaklaşımlar ve yeni paradigmalar doğuyor. Günü ve günceli yakaladığımız sürece başarı her zaman bizimle olur. Akademik başarı noktasında bakanlığımız çok büyük adımlar attı. Bakanlığımızca öğrencilerimize ücretsiz ders kitaplarının yanında bu yıl ilk defa yardımcı kaynak kitabı da ücretsiz verildi. İlimize 1 milyon 100 adet kaynak kitap geldi. 91 çeşit kaynak var. Bunun 20 çeşidi 12. Sınıflar için. Kaynak kitaplarımız yıl içerisinde yine gelecek. Bakanlığımızca gönderilen kaynak kitaplar ölçme değerlendirme döngüsünde ve kavram kazanım testlerinde uzman öğretmenlerimizce hazırlanıyor. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda da öğrencilerimize ücretsiz olarak veriliyor. " dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin konuşması sonrası Eğitim Müfettişleri Başkanı Ethem Günay ve Müdür Yardımcısı Şener Bayram tarafından toplantıya katılan okul müdürlerine bilgilendirmeler yapıldı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.