DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fuat Sezgin ve Bilim Tarihi Panellerine Öğrencilerden Büyük İlgi

Fuat Sezgin ve Bilim Tarihi Panellerine Öğrencilerden Büyük İlgi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında Erbakır Fen Lisesi, Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ahmet Yesevi Anadolu Lisesinde, "Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Bilim Tarihi" konulu paneller düzenlendi.

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi, Erbakır Fen Lisesi, Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katıldığı ve Genelde İslâm medeniyeti, özelde İslâm ilim tarihi konusundaki "Avrupa-merkezci önyargıları" yerle bir ederek, zihinsel bir devrime vesile olan Prof. Dr. Fuat Sezgin'in öğrencilerimiz tarafından tanınması ve daha geniş kitlelere ulaşması gayesiyle düzenlenen panellere konuşmacı olarak Prof. Dr. Ekrem Savaş, Mihriban Ataş, Ayşegül Kutluca, Gürsel Aksoy ve Sümeyye Baybara katıldı.

Panelistler, ömrünü İslam bilim tarihine adayan, ardında kütüphaneler dolusu eserler bırakan Prof. Dr. Fuat Sezgin'in, İslam kültür ve medeniyetinin daha iyi anlaşılması için pek çok çalışmaya imza attığını, doğu ve batı dilleri başta olmak üzere 27 dili çok iyi derecede bildiğini ve hayatta görülebilecek en çalışkan, en birikimli insanlardan biri olduğunu belirttiler.

Etkinliklerin sonunda panele katılan öğrenciler panellerin çok verimli ve bilgilendirici olduğunu beyan ettiler.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.