DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Oyunlarını Bu Çocuklar Yazacak

Geleceğin Oyunlarını Bu Çocuklar Yazacak

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilen "Scratch ile Oyunumu Kodluyorum Dijital Oyun Geliştirme Yarışması"nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen ödül törenine Şube Müdürü Yasin Temel, danışman öğretmenler Özge Kartal, Mehmet Irmak, İsmail Sarıbıyık, dereceye giren öğrenciler Zeyneb Dilara Korkmaz, Nurican Gökçek ve Musa Can Kahvacı katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Scratch ile Oyunumu Kodluyorum Dijital Oyun Geliştirme Yarışması; 21. yüzyılın becerileri olarak tanımlanan eleştirisel düşünme,  yaratıcı düşünme, iletişim, araştırma, problem çözme, karar verme ve girişimcilik ile bilgi teknolojilerini tüm bu becerilerle birleştirebilen nesiller yetiştirme adına atılan önemli adımlardan biri olarak görmekteyiz. Yarışmaya katılan öğrencilerimiz 19 dijital oyun kodladı. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İlerleyen yıllarda yarışmamıza katılım daha da artacaktır. Bugün burada olan öğrencilerimizin gelecekte çok iyi bir programcı olacağına inanıyorum ve geleceğin oyunları bu çocukların ellerinden çıkacak" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasının ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 

Yarışmada dereceye giren öğrenciler, danışman öğretmenleri ve kodladıkları oyunlar;

 

DERECE

Oyun Adı

Öğrenci Adı

Danışman Öğretmeni

Okul Adı

1.

Pamukkale'de Hazine Avı

Zeyneb Dilara KORKMAZ

Özge KARTAL

Pamukkale Irlıganlı Şehit Piyade Onbaşı Bayram Güzel Ortaokulu

2.

Uzay macerası

Nurican GÖKÇEK

Mehmet IRMAK

Pamukkale Esat Sivri Ortaokulu

3.

Su Çocuk

Musa Can KAHVACI

İsmail SARIBIYIK

Acıpayam Atatürk Ortaokulu

 

 

 

 

 

 

 

Dereceye giren öğrencilerin oyunlarına https://denizliarge.meb.gov.tr/www/ortaokul-ogrencileri-arasi-kodlama-yarismamizin-sonuclari/icerik/296 adresinden erişilebilmektedir.

 

28-05-202128-05-202128-05-202128-05-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.