DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması İl Finali Yapıldı

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması İl Finali Yapıldı

İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında geleneksel olarak yapılan "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" yapılan finalle sona erdi.

 

Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasının finaline İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, jüri üyeleri, okul müdürleri, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ödül töreni öncesi yaptığı konuşmasında "Her yıl gerçekleştirdiğimiz Genç Bilaler Ezan Okuma yarışmamıza katılım sağlayan öğrencilerimiz güzel sesleri ve makamları ile büyük zenginlik katıyor. Bu yarışmanın kaybedeni yok. Ezan-ı Muhammedi'yi okuyup da kaybetmek söz konusu bile olmaz. İlimizi Türkiye'de temsil edecek bir öğrencimizi seçmek için buradayız. İmam Hatip bir ruhtur ve milli, manevi duygularımızın derinden hissedildiği okullarımızdır. Bu yarışmanın hazırlık aşamasından bu yana emek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Dereceye giren öğrencilerimizi de kutluyorum" dedi.

 

Yarışmaya katılan İlimiz İmam Hatip Ortaokulları öğrencilerinden dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller ve başarı belgesi, katılımcı öğrencilere de çeşitli ödüller ve katılım belgesi Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve jüri üyeleri tarafından verildi.

 

Yarışmada ilk üç sıralaması:

 

1-     Eyad Alshekh              Pamukkale-İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu

2-     Turgut Eren Argün       Pamukkale -Kezban-Ali Çınar İmam Hatip Ortaokulu

3-     Ahmet Araslı               Kale-Şehit Veysal Pekakça Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

15-12-202115-12-202115-12-202115-12-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.